Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Термінал Neptune увійшов до списку видатних проектів незалежної України

Назад до всіх новин

Зерновий термінал Neptune в морському порту «Південний» увійшов в топ-30 видатних проектів, реалізованих в незалежній Україні. Перелік проектів підготувало видання LIGA спільно з PMI Ukraine Chapter, офіційним представництвом міжнародної проектної організації Project Management Institute.

Серед фігурантів переліку такі грандіозні інфраструктурні проекти, як, наприклад, «Укриття» на ЧАЕС, або політичні – безвіз з ЄС. Головний принцип відбору проектів: вони сильно вплинули на розвиток сучасної України.

Neptune – один з найбільших в Україні і найглибший термінал в Причорномор’ї. Робота нового зернового терміналу дала можливість українським фермерам не тільки вийти на глобальні ринки, а й нарощувати виробництво, зберігаючи надлишки на терміналі. За обсягом зберігання термінал забезпечує 10% українського експорту зернових», – зазначило видання.

Neptune – спільний проект американської корпорації Cargill і української компанії «М.В. Карго». Остання була спеціально створена для реалізації проекту співвласниками стивідорної компанії ТІС Єгором Гребенникова і Андрієм Ставніцером.

Будівництво Neptune стало найбільшим інвестиційним проектом в Україні за останні роки, загальною вартістю $ 150 млн. Фінансували проект ЄБРР, Міжнародна фінансова корпорація (IFC) та локальні інвестори. Загальна сума кредиту від ЄБРР і МФК склала $ 74 млн», – пише видання.

Термінал Neptune почав працювати в тестовому режимі влітку 2018 року, а офіційний запуск відбувся в 2019 році.

Річна проектна потужність терміналу становить 5 млн тонн. У складі комплексу – 14 силосів ємністю по 15 тис. тонн і склад підлогового зберігання зерна ємністю 80 тис. тонн. Термінал оснащений власною залізничною і автомобільної інфраструктурою, яка забезпечує щодобову обробку понад 250 залізничних вагонів та 790 автомобілів.

Термінал в 2020-2021 маркетинговому році (МР, липень 2020 – червень 2021) збільшив перевалку в порівнянні з попереднім МР на 16% – до 2,9 млн тонн.

https://ports.ua

Коротко

Ще новини

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту