Наказ Міністерства Інфраструктури України № 541 від 18.12.2015
Про затвердження Тарифів на послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні адміністрації морських портів України
УЗА виступила з пропозицією не скасовувати та не виключати понижуючий коефіцієнт 0.7, застосування якого передбачене діючою редакцією наказу № 541 від 18.12.2015р.
Кабінет Міністрів України Постановою № 483 від 07.07.2015р. доповнив перелік спеціалізованих послуг, що надаються у морських портах, новою послугою – забезпечення доступу портового оператора до причалу, що перебуває у господарському віданні АМПУ. Міністерство інфраструктури (надалі – Міністерство) своїм Наказом № 541 від 18.12.2015р. затвердило відповідні тарифи на дану послугу.
Таким чином, портові оператори, що перевантажують зернові вантажі навалом на спеціалізованих терміналах за допомогою судно – навантажувальних машин продуктивністю 500 тонн на годину та більше, отримали право на застосування понижувального коефіцієнту 0,7 при розрахунку вартості відповідної послуги.
Закон України «Про морські порти України»
Законом було внесено зміни до Кодексу торговельного мореплавства України, в тому числі в частині правового регулювання лоцманського обслуговування. Зміни, внесені до Кодексу, скасували монополію державних підприємств на надання послуг з лоцманського проведення і лоцманського обслуговування в сфері торговельного мореплавства, створивши передумови для створення лоцманських підприємств недержавної форми власності.
УЗА звернулась з листом до міністерства інфраструктури України з проханням прискорити підготовку проектів змін до діючих нормативних актів, які регулюють надання лоцманських послуг.
Спільний лист профільних Асоціацій до Президента України – Зеленського Володимира Олександровича, Голови Верховної Ради України – Парубія Андрія Володимировича, Прем’єр-міністра України – Гройсмана Володимира Борисовича:
Щодо захисту конкурентоспроможності експортоорієнтованих секторів економіки України шляхом відродження річкового судноплавства
Спільний лист профільних Асоціацій щодо відродження річкового судноплавства
Спільний лист профільних Асоціацій щодо відродження річкового судноплавства
Однією із головних ідей законопроекту є впровадження міжнародної практики щодо залучення приватного сектору до надання послуг із відбору зразків продукції та проведення фітосанітарної експертизи.
УЗА підтримала законопроект.
Відповідно до діючої редакції Митного кодексу України посадові особи Державної фіскальної служби України мають право відбирати проби зерна під час вивезення товару за межі території України до моменту завантаження зерна на транспортний засіб. Строк відбору проб та проведення експертизи може тривати більш ніж 30 календарних днів, що призводить до уповільнення роботи морських терміналів, витрачання значних коштів експортерами, що виникають у зв’язку з простоєм кораблів, оплатою зберігання товару та виплатою штрафів за несвоєчасну поставку товару.
УЗА запропонувала зменшити період проведення експертизи проб зерна посадовими особами Державної фіскальної служби України під час вивезення товару за межі території України з 30 днів до 1-2 днів.
Представники профільних Аоціацій звернулись з відкритим листом до Президента України Зеленського Володимира Олександровича:
Щодо проекту Закону №10212 Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України, щодо покращення адміністрування окремих податків і зборів
21.05.2019. Щодо проекту Закону №10212
Спільний лист галузевих Асоціацій Голові ВРУ України, Голові комітету з питань податкової та митної політики, Головам фракцій народних депутатів щодо:
Проекту закону №10212 « Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України, щодо покращення адміністрування податків і зборів
Спільний лист Асоціацій до ВРУ по ЗПУ 10212 (адміністрування акцизного податку)
“Щодо проблематики навколо імплементації з 01.07.2019 р. норм законодавства щодо діяльності, пов’язаної з операціями з пальним”
Лист_Звернення учасників круглого столу від 12 червня 2019 року
Проект Наказу Міністерства Аграрної Політики та Продовольства України
Прийняття запропонованого Проекту призведе до обмеження конкуренції між суб’єктами ринку. Наказ ставить у привілейоване становище портові зернові склади по формуванню партій експортного зерна.
УЗА не підтримала проект Наказу та запропонувала розширити перелік елеваторів, яким буде дозволено формувати експортні партії зерна та включити в цей перелік лінійні елеватори.
© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2023.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua
Розробка сайту
Для реєстрації на сайті зверніться, будь ласка, до адміністрації УЗА admin@uga.ua