Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Всі учасники зернового ринку виграють від впровадження банківської гарантії для форвардів – Горбачьов

Назад до всіх новин

Всі учасники українського зернового ринку виграють від впровадження механізму Банківської гарантії для форвардних контрактів, а український зерновий ринок перетвориться з дисконтного в преміальний. Це абсолютна «win-win» стратегія для всього аграрного сектору України.

Про це заявив на сьогоднішньому онлайн брифінгу для ЗМІ Президент УЗА Микола Горбачьов.

Виробники зерна, зокрема малі та середні, стають такими ж надійним постачальниками як, наприклад, агрохолдинги, і отримають вищу ціну за свою продукцію, яку платять надійним постачальникам. Виробники отримають більшу ціну близько на $5-7/т, а витрати на Банківську гарантію складуть всього $1/т.

За словами президента УЗА, впровадження Банківської гарантії для зернових форвардних контрактів зробить кожного виробника, в тому числі малого і середнього, надійним постачальником. Завдяки цьому, Україна отримає кращу ціну на своє зерно на світовому ринку за рахунок зниження ризиків дефолтів за форвардними контрактами. На сьогодні ціна на українське зерно нижча приблизно на $7-10 у порівнянні із зерном з більш розвинутих Причорноморських країн.

«Якщо взяти прогноз експорту зернових та олійних в поточному маркетинговому році на рівні 70 млн т, то Україна могла би отримати близько $700 млн додаткової валютної виручки від експорту», – зазначив Микола Горбачьов.

Банківська гарантія для форвардного контракту на зростання ціни як інструмент покликана нівелювати ризики для покупця зерна у випадку дефолту за форвардним контрактом та виплати йому різниці в ціні між ціною форвардного контракту та ціною, яка склалася на ринку, щоб покупець міг вийти на ринок і купити необхідний обсяг зерна.

Покупці зерна, за словами президента УЗА, зокрема експортери, які купують зерно за форвардними контрактами в той же самий час продають це ж зерно на зовнішньому ринку, і при наявності банківської гарантії на різницю в ціні товару, вони відчуватимуть свою захищеність від можливого дефолту за форвардним контрактом та непоставки зерна. Це дозволить збільшити обсяги фінансування аграрної галузі, покращить бізнес-клімат в країні.

Банківський сектор теж матиме вигоду від появи нового ринку та інструменту. Банківська гарантія для форвардних контрактів на зерновому ринку може стимулювати до розвитку цілої екосистеми нових можливостей та інструментів для аграрного та фінансового ринку, зокрема страхування.

Коротко

Ще новини

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту