Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

УЗА просить уряд організувати «зелений коридор» для зерна через село Паланка

Назад до всіх новин

Українська зернова асоціація звернулася до уряду з проханням організувати «зелений коридор» для транспортування зерна в річкові порти Дунаю через єдиний доступний шлях через с. Паланка.

У зв’язку з агресією росії та блокадою морських портів Азовського та Чорного моря, зерновики вимушені експортувати зернові та олійні культури через наземні та річкові шляхи сполучення з європейськими країнами з подальшим перевантаженням в європейських портах Балтійського та Чорного морів.

Пропускна спроможність наземних та річкових переходів суттєво обмежена. Так, до 24 лютого 2022 року, зерновий експорт на 95-98% здійснювався через морські порти, обсягом 5-6 млн. т на місяць. Тепер Україна через усі доступні альтернативні шляхи може експортувати не більше 1,5 млн т на місяць.

Наразі велика частина експорту зерна здійснюється через українські порти Дунаю. На жаль, один із шляхів доступу до дунайських портів – міст через Дністровський лиман пошкоджений та наразі рух залізничних вагонів та автомобільного транспорту значно ускладнений. Іншим шляхом доступу до портів Дунаю є автомобільна дорога через село Паланки (Молдова). Очікувано, ця дорога раніше не була задіяна під перевезення вантажів, відтак пропускна здатність її значно обмежена.

З огляду на вищезазначене та поточний стан справ в Україні, УЗА просить уряд створити «зелений коридор» для перевезення зернових вантажів на експорт через дунайські порти, зокрема на ділянці поблизу села Паланки.

На сьогодні експорт зернових вантажів є одним з основних джерел поповнення валютних резервів держави та фінансування роботи товаровиробників. Окрім того, Україна є ключовим гарантом продовольчої безпеки не лише нашої країни, але і всього світу.

 

Коротко

Ще новини

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2023.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту