Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

УЗА презентувала банкірам механізм банківської гарантії для зернових форвардів

Назад до всіх новин

Українська зернова асоціація презентувала для банківської спільноти Механізм банківської гарантії для форвардних контрактів на зерновому ринку, яка покликана зробити ринок зерна в Україні цивілізованим та покласти край такій проблемі як дефолти за форвардними контрактами на зерно через підвищення ціни.

В презентації УЗА взяли участь Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко та керівниця діяльності Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні Олена Волошина, які вислови повну підтримку впровадженню такого інституційного механізму як банківська гарантія для форвардних контрактів і готовність спільно з УЗА впроваджувати його на зерновому ринку. Також підтримку висловив Європейський банк реконструкції та розвитку в Україні.

Презентація відбулась в стінах Незалежної асоціації банків України та зібрала близько 90% всіх банківських установ. Підсумовуючи презентації, представники банків позитивно оцінили новий інструмент та засвідчили підтримку у його реалізації.

Впровадження банківської гарантії для форвардних контрактів на зерно покликана нівелювати ризики невиконання контрактів з боку недобросовісного постачальника через зростання ціни на ринку.

Від її впровадження виграють усі сторони та учасники ринку. Всі виробники отримують прямий контракт з покупцем та стануть першокласними постачальниками незалежно від розміру. При цьому, дрібні та середні виробники отримають справедливу ціну на рівні, наприклад, надійних агрохолдингів. Сьогодні через брак надійності малі та середні постачальники вимушено отримують на $5-7 доларів на тонну зерна менше. При цьому, додаткові затрати на обслуговування банківської гарантії для виробника складуть близько $1 за тонну, що кількаразово покривається додатковою премією до ціни купівлі зерна в нього.

Покупці зерна в результаті отримують першокласного постачальника зерна незалежно від його розмірів, який виконає свої зобов’язання, і таким чином уникають ризиків дефолтів і сплати великих штрафів через невиконання контрактів на міжнародному ринку.

Як результат, Україна стає преміальним зерновим ринком, на якому покупці готові платити вищу ціну за українське зерно. Адже на сьогодні, часто імпортери платять на $5-10 меншу ціну за українське зерно, аніж за сусіднє румунське чи російське. Україна в цілому може отримати додатково кількасот мільйонів доларів від експорту такого ж обсягу зерна та матиме репутацію надійного партнера у світі.

Коротко

Ще новини

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту