Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Україна може експортувати 26 млн т пшениці в 2021/2022 МР – УЗА

Назад до всіх новин

Урожай пшениці в Україні в 2021/2022 маркетинговому році за оцінками Української зернової асоціації склав 33,1 млн т, що на 31% більше аніж минулого року та є абсолютним рекордом для нашої країни. Нагадаємо, що попередній рекорд врожаю пшениці був встановлений в сезоні 2019/2020 з показником 28,2 млн т.

В умовах, що склалися з рекордним врожаєм та високими цінами на пшеницю на світовому ринку, українські аграрії можуть експортувати на зовнішні ринки в цьому сезоні 26 млн т пшениці без будь-яких ризиків для продовольчої безпеки країни. Для прикладу, в умовах попереднього рекордного врожаю, Україна експортувала трохи більше як 20,5 млн т з вирощених 28,2 млн т.

Експорт надлишків пшениці – це умова отримання українськими аграріями гарантованого високого доходу, оскільки внутрішній ринок не здатний спожити більше 8 млн т пшениці, з яких на виробництво хліба та інших борошномельних продуктів треба всього 3,5 млн т. А в цьому сезоні ми маємо ще збільшені перехідні запаси пшениці з минулого сезону – близько 4 млн т.  Отже, експорт надлишків пшениці дозволить українським аграріям отримати високий дохід за умов сприятливої кон’юнктури світового ринку.

Зараз триває обговорення щорічного меморандуму про граничні обсяги експорту пшениці між учасниками ринку та профільним міністерством. Учасники ринку та експерти переконані, що потрібно дати українським аграріям можливість продати надлишки пшениці в умовах сприятливої для нього цінової ситуації на світовому ринку. Якщо збільшити залишок пшениці для внутрішнього споживання, то це означає, що аграрій не зможе її реалізувати, бо внутрішній ринок фізично не зможе спожити цей надлишок, і українські аграрії недоотримають доходи і наступного року вирішать сіяти іншу культуру замість пшениці.

УЗА переконана, що рекордний врожай та збільшені перехідні запаси минулорічної пшениці дозволять забезпечити як внутрішнього споживача, так і підтримати репутацію України як надійного постачальника продовольства на світовому ринку.

Коротко

Ще новини

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту