Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Андрій Вадатурський з нагоди 32-річчя «НІБУЛОН»: "Ми обрали зміни".

Назад до думок експертів

Ми обрали зміни.

Шановні колеги, партнери та друзі компанії «НІБУЛОН»! Сьогодні ми святкуємо 32 роки з дня заснування нашого підприємства. Майже два з них ми прожили в умовах війни.

Події цих двох років суттєво змінили компанію та, на жаль, принесли значні збитки. Фактично вони поставили нас перед вибором: банкрутство або докорінні зміни, які дозволять протистояти викликам, створеним російською агресією.

Ми обрали зміни.

І першим кроком на цьому шляху було забезпечення фізичної безпеки наших співробітників. В умовах щоденних масованих обстрілів Миколаєва було ухвалено рішення про передислокацію центрального офісу в Київ. 112 співробітників переїхали в безпечніші умови столиці та отримали додаткове забезпечення на оренду житла.

Зміна локації відкрила можливості щодо залучення нових фахівців. Протягом року ми запрошували співробітників, які допомогли змінити компанію на краще. Попереду ще багато роботи, проте вже зрозуміло, що оновленим складом ми досягли значного прогресу в багатьох напрямах. Він вимірюється як фінансовим результатом, так і довірою наших партнерів.

У своєму першому зверненні я приділив увагу проєкту розбудови нового перевантажувального термінала в місті Ізмаїл. В умовах війни, обмеженого фінансування та нестабільних ланцюгів поставок ми побудували новий об’єкт критичної інфраструктури, який забезпечив країні новий гарантований канал експорту та зробив нас незалежними від маніпуляцій рф щодо контролю експорту. Щиро дякуємо Віце-прем’єр-міністру з відновлення України Олександру Кубракову, заступнику Міністра Юрію Васькову та всій команді Міністерства розвитку громад територій та інфраструктури за фахову допомогу, яка дозволила безпрецедентно швидко втілити проєкт у життя. Це показовий приклад ефективної взаємодії органів влади та бізнесу на шляху реалізації державних інтересів.

Значні зміни відбулися всередині організації. Для пришвидшення ухвалення управлінських рішень та покращення їхньої якості запроваджено однорівневу модель врядування та створено Раду Директорів і чотири комітети. Ми першими в Україні пішли шляхом прогресивних підходів після ухвалення змін до Закону України «Про товариства з обмеженою відповідальністю» у 2023 році. Цей комплекс заходів дозволив нам практикувати колегіальну відповідальність за ухвалення рішень, заохочувати дискусію для всебічного розгляду питань та зменшення ризиків помилок. Поряд із нами під час цієї трансформації були Deloitte, EBRD, а також «Василь Кісіль і Партнери». Дякуємо їм за ідеї, доступ до найкращих світових практик управління та допомогу в реалізації змін.

Подальше посилення організаційної ефективності ми пов’язуємо з використанням інформаційних технологій. «НІБУЛОН» потребує доступу до даних у режимі реального часу, ефективних бізнес-процесів та сучасного середовища взаємодії. Для цього було започатковано проєкт цифрової трансформації, відбулося оновлення ІТ-інфраструктури та реструктуризація ІТ-служби. Так, було виокремлено компанію «НІБУЛОН Діджитал», яка отримала статус резидента Дія.City. Вона надаватиме послуги підприємствам «НІБУЛОНу», а також іншим компаніям на ринку елеваторних послуг. Маємо амбіцію незабаром монетизувати внутрішню експертизу з автоматизації роботи елеваторних комплексів та вийти з пропозицією нового продукту на ринок. А поки що разом з українською компанією IT-Enterprise ми оновили ЕRP-систему та готуємось до розширення її функціоналу. Впровадили нові цифрові рішення, як-от портал тендерних торгів на базі APS Tender або документообіг із Soft Expansion. Створили власні сервіси, як-от «Кабінет постачальника» для цифровізації закупівель агропродукції або чат-бот для електронної реєстрації автотранспорту Line Up.

Нові ініціативи та результати роботи команди під час війни дали нам змогу отримати довіру й підтримку кредиторів. Незважаючи на збитки 2022 року, які перевищили 416 млн доларів США. Незважаючи на те що сьогодні працює лише 32% активів компанії, значна частина кредитного портфелю «НІБУЛОНу», який був залучений для будівництва компанії, вже реструктуризована на довгострокових умовах. Ми вдячні всім партнерам за допомогу та час, наданий компанії для відновлення, та сподіваємось, що решта банків доєднається вже в цьому році. Особлива шана державним банкам України, які в буремні часи зайняли лідерську позицію серед 26 банків у нашому портфелі та стали прикладом реального партнерства та державницької позиції щодо підтримки бізнесу.Таку можливість банківська спільнота має завдяки зваженій політиці Національного банку та його Голови Андрія Пишного в частині створення умов для проведення реструктуризацій заборгованості бізнесу перед банками.

Наступний рік – рік реалізації розроблених стратегій. Ми маємо досягнути більшої ефективності за всіма напрямами та комплексно модернізувати підприємство. Це дасть змогу нашим людям отримувати вищу заробітну плату, а підприємству – посилити конкурентоспроможність як власну, так і галузі на глобальному ринку.

Перші кроки вже зроблено. Так, результати реформи агровиробництва, яка стартувала цьогоріч, красномовно демонструють, що за умов використання сучасних підходів у комплексі можна досягти прибутковості агровиробництва навіть під час блокування експорту та збільшення логістичних витрат.

У межах реформи ми переглянули технологію обробки ґрунту в бік більш ощадної та сталої, упроваджуємо автоматизацію, стабілізували відносини з орендодавцями та земельний банк. Так, цього року «НІБУЛОНом» виплачено орендну плату за землю, яка не оброблялась під час війни, та подовжено терміни дії договорів із власниками земельних ділянок. Більш ніж 4 тисячі гектарів землі в Миколаївський області повернуто в економіку новоствореним напрямом гуманітарного розмінування. А незабаром, завдяки підтримці DEG Impulse gGmbH, ми матимемо 4 потужні машини для розмінування, які дозволять значно пришвидшити темпи виконання робіт та рівень безпеки для саперів. Це дасть нам змогу не тільки очистити власний земельний банк, але й надавати послуги всім охочим.

Подальші кроки передбачають інвестиції в розмірі до 20 млн доларів США в сучасну сільськогосподарську техніку. Робимо ставку на перевірених європейських виробників, як-от CLAAS, HORSHCH, HARDI, BEDNAR та інші. З оновленням парку техніки нам допомагає Експортно-інвестиційний фонд Данії (EIFO). Щиро дякуємо за підтримку та можливість досягати конкурентоспроможності в цих надскладних умовах!

Модернізація торкнулась також напряму логістики компанії. Загальний обсяг інвестицій склав майже 14 млн доларів США і включав оновлення автопарку та розвиток портової інфраструктури.

А саме з огляду на переорієнтацію ланцюгів експорту під час війни та повну втрату річкової навігації «НІБУЛОН» збільшив частку транспортування збіжжя вантажним автотранспортом. На підтримку обраного курсу ми інвестували в придбання 74 нових вантажівок Scania, причепів STAS, а також нових бензовозів та цистерн, які посилять нашу конкурентну перевагу в логістиці.

Портову інфраструктуру філії «Бессарабська» було посилено двома новими перевантажувачами LIEBHERR, які дозволять додатково перевантажувати до 1000 тонн збіжжя на годину та будуть використані в інших логістичних моделях компанії.

У свою чергу залізничний парк «НІБУЛОНу» також було поповнено. Проєкт USAID «Економічна підтримка України» закупив для нас 50 сучасних вагонів-хоперів, побудованих на ДМЗ «Карпати». Дякуємо народові США та агенції USAID за допомогу в покращенні економіки транспортування.

На черзі – модернізація елеваторного напряму на загальну суму до 12 млн доларів США. В її межах ми переглянули модель управління мережею та запровадили кластери для підвищення ефективності врядування. Основний обсяг інвестицій буде спрямовано на будівництво нового елеватора на філії «Хмільник», реконструкцію АК «Врадіївський» та ТОВ «Колосівський елеватор». Крім того, заплановано вдосконалення автоматизованої системи управління елеваторними комплексами силами «НІБУЛОН Діджитал». На базі наявної системи буде створено нове програмне SCADA-рішення для забезпечення безперервного, прозорого й контрольованого технологічного процесу. Це дозволить нам отримувати дані в режимі реального часу, заощаджувати ресурси, збільшити продуктивність персоналу та відповідно їхню заробітну плату.

Із професійною сильною командою фахівців, сучасними технологіями, разом із агровиробниками, державними органами та громадами «НІБУЛОН» продовжуватиме плекати майбутнє, яким будемо пишатися ми й наші діти.

З великою вдячністю до ЗСУ, наших співробітників та партнерів,

СЕО, Андрій Вадатурський https://www.nibulon.com 

 

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту