Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Запровадження експортних квот на соняшникову олію означає повернення до «традицій» розгортання корупційних схем – Леонід Козаченко

Назад до думок експертів

Сьогодні Уряд планує запровадити експортні квоти на соняшникову олію вітчизняного виробництва. Цей крок пояснюється необхідністю стримання зростання цін на внутрішньому ринку та здешевлення олії для громадян. Подібні кроки робилися у минулому, однак вони наносили величезні втрати вітчизняним виробникам як кінцевого продукту, так і сировини з якої його виготовляють, дестабілізуючи ситуацію на ринку продовольства. Також застосування даного інструменту сприяло розгортанню корупційних схем, пов’язаних з наданням квот окремим суб’єктам господарювання, які мали виняткове право продавати свою продукцію за кордон в межах встановлених обсягів. У такому випадку лише окремі підприємства отримували вигоду, а чиновники, причетні до ухвалення рішень, – хабарі. Якщо ми повернемося до цих «традицій», то нестимемо втрати не тільки в олієжировій галузі, а в цілому в економіці країни. Адже сільське господарство сьогодні є одним із головних драйверів стабілізації та розвитку економіки.

Тому Українська аграрна конфедерація категорично проти введення і застосування окреслених вище інструментів. Після заборони експорту олії, варто очікувати подальших заборон на експорт зерна та інших продуктів, що однозначно спричинить непомірні втрати як для АПК, так й економіки взагалі. У підсумку втратить не тільки фермер, а і кінцевий споживач.

Леонід Козаченко, президент ВГО “Українська аграрна конфедерація

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту