Запаси соняшникової олії і соняшнику, які можуть утворитися на ринку України, будуть чинити тиск на ціни нового врожаю.
Таку думку висловив генеральний директор компанії «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов під час вебінару «Олійний сектор: зростання цін — де психологічна межа?», передає agroportal.ua.
«Виходячи з урожаю соняшнику минулого року і з огляду на 15−20% неврахованого врожаю в офіційній статистиці, аналітики “УкрАгроКонсалт” прогнозують, що потенціал експорту соняшникової олії в поточному сезоні становить 5,65 млн т. Це на 270 тис. Т перевищує встановлені меморандумом обсяги експорту», — зазначає Сергій Феофілов.
Меморандумом, підписаним 19 квітня між Мінекономіки і асоціацією «Укроліяпром», встановлено граничні обсяги експорту соняшникової олії в 2020/2021 МР на рівні 5,38 млн т.
«По факту, це означає, що в кінці сезону в аграрному секторі може утворитися величезний запас, і без різниці, в якій формі він буде (сировина або масло), що буде тиснути на ціни нового врожаю. Це головний фактор, який впливатиме на ціни і, відповідно, визначати цінові параметри на ринку соняшнику та соняшникової олії», — упевнений Сергій Феофілов.
Він також зазначив, що форвардні контракти на рівні $500−550 за тонну на даний момент дешевші, ніж поточні ціни.
«Але це відмінна ціна для того, щоб укладати форвардні контракти на майбутній урожай. Адже зростання рентабельності насіння призводить до розширення площ, і за нашими оцінками, в 2021 році очікується рекордний урожай», — зазначає аналітик.
© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua
Розробка сайту
Для реєстрації на сайті зверніться, будь ласка, до адміністрації УЗА admin@uga.ua