Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Загроз для урожаю зернових ми не бачимо — Мартинюк

Назад до думок експертів

Наближаємося до фінішу посівної кампанії. На сьогодні посіяно 6859 тис. га, або 93% від плану.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк на своїй сторінці у мережі Facebook.

Він зауважив, що цей показник майже ідентичний минулорічному на цю дату (6859 тис. га), тобто місячне відставання початку польових робіт повністю нівельоване.

«Посіяли в оптимальні та близькі до оптимальних строки, погода змусила похвилюватись, але вчасно почались дощі, приводів очікувати суттєвого зниження врожаю у порівнянні з минулим роком, немає», — написав Мартинюк.

Він також нагадав, що польові роботи розпочалися на місяць пізніше, і аграрії мали на їх проведення вдвічі менше часу, ніж торік. Ресурсне забезпечення (насіння, міндобрива, ЗЗР, дизпаливо, бензин) було на рівні 100% або більше.

«Загальний бюджет посівної — 116 млрд гривень. Станом на 18 травня 2018 року фактично витрачено 87 млрд гривень», — зазначив Мартинюк.

Великі запаси вологи, накопичені завдяки затяжній весні, дозволили без значних втрат пройти першу половину травня, коли на майже 70% території України спостерігався дефіцит опадів. Дощі, що пройшли в другій половині місяця, виправили ситуацію і зняли напругу.

«Недавній град міг би бути фатальним для рослин на етапі колосіння або наливу, однак на сходи практично не вплинув», — наголосив заступник міністра.

Мартинюк також повідомив, що озима складова врожаю не викликає нарікань. В період перезимівлі загинуло всього 0,1% від засіяних площ — це історичний мінімум.

«Основні показники в формулі майбутнього врожаю є позитивними, однак на результат ще може вплинути змінна —  погода в першій половині червня. За підсумками посівної, загроз для урожаю зернових ми не бачимо», — підсумував Максим Мартинюк.

Карта-графіка суми опадів (у мм, за період з 14-21 травня, за даними Укргідрометцентру)

http://agravery.com

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту