Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

УЗА про проблеми експорту пшениці до Республіки Індонезія (ВІДЕО)

Назад до думок експертів

УЗА вважає, що вимога Індонезійської сторони щодо термічної обробки пшениці при температурі 70-80 °С є торговою дискримінацією по відношенню до українського зерна, що дозволяє розглядати це як нетарифний бар’єр.

Крім того, «прожарка» пшениці однозначно вплине на якість пшениці. Такий крок призведе до зменшення кількості експортерів, адже деякі компанії не зможуть виконати такої вимоги, що як наслідок, призведе до зменшення конкуренції на ринку та зростанню ціни.

Нагадаємо, Сільськогосподарська агенція Міністерства сільського господарства Республіки Індонезія надіслала листа №14039/KR020 від 30 серпня 2018 року на адресу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Серед іншого, в листі йдеться про фітосанітарні заходи, які необхідно вживати задля забезпечення експорту української продукції до Індонезії.

Зокрема, в пункті 1 листа зазначено, що з метою зменшення ризиків, вантажі пшениці повинні бути знезаражені в країні походження, Україні, при температурі 70-80 °С під наглядом Національної організації з карантину і захисту рослин України. Проте, з тексту листа не зрозуміло, чи необхідно проводити термічну обробку вантажів пшениці, в яких виявлено Tilletia indica, Tilletia tritici та Tilletia laevis, або така термічна обробка необхідна навіть для тих вантажів пшениці, в яких відсутні вищезазначені грибки.

Виходячи з викладеного, просимо Держпродспоживслужбу надати офіційне роз’яснення стосовного того, які саме партії пшениці, при експорті до Республіки Індонезія, необхідно обробляти при температурі 70-80 °С – заражені Tilletia indica, Tilletia tritici та Tilletia laevis чи іншими грибками або всі вантажі, незалежно від наявності в них зазначених грибків. Відповідний лист із запитом на розяснення УЗА вже надіслала.

 

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту