Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Україна у 2023 році збере вдвічі менше зерна, ніж до війни

Назад до думок експертів

Сільгоспвиробники України у 2023 р. зберуть удвічі менше зерна та олійних культур, ніж до російського вторгнення.

Про це пише Agrarheute із посиланням на інформацію  президента Української зернової асоціації (УЗА) Миколи Горбачьова, яку він повідомив в кулуарах Паризької зернової конференції.

За оцінками УЗА, українське виробництво зерна та олійних може впасти ще на чверть з тогорічних 67 млн т — до лише 50 млн т (зокрема 16 млн т пшениці та 18 млн т кукурудзи). У 2021 році під час останніх спокійних жнив перед російським вторгненням в Україні зібрали близько 106 млн т зернових та олійних культур.

За словами Миколи Горбачова, це оптимістичні прогнози і максимальні обсяги, які можна очікувати.

«Якщо погода не підтримає або фермери потраплять у великі фінансові труднощі, можна очікувати навіть менших обсягів урожаю», — додав експерт, зазначивши, що аграріям стало невигідно вирощувати зерно, тому вони зменшили площі та роблять ставку на олійні.

За словами Горбачьова, на вирощування кукурудзи особливо впливають фінансові обмеження аграріїв, оскільки вирощування, сушіння та транспортування є відносно дорогими. Крім того, приблизно 10% минулорічних полів кукурудзи все ще не зібрано.

Переривання експорту після вторгнення росії додало збитків виробникам. У сезоні 2022/23 Україна вже встигла експортувати близько 30 млн т зерна та олійних зерновим коридором та альтернативними маршрутами до ЄС. Проте перевірки суден у зерновому коридорі, які затримує росія, та неефективна логістика на альтернативних маршрутах призвели до високих витрат виробників.

https://agroportal.ua

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту