Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Україна. Перспективи експорту зерна через Дунайський регіон у 2024 році

Назад до думок експертів

До 2022 року порти Дунайського регіону практично не використовувались для експорту агропродукції через відсутність глибоководних портів та віддаленість від основних областей, які вирощують зерно. Ситуація докорінно змінилась після початку повномасштабного вторгнення і порти на Дунаї стали незамінним логістичним каналом для експорту української агропродукції. Чи залишиться їх роль такою ж важливою у 2024 році?

По даним Адміністрації Морських Портів України, за 11 місяців 2023 року на Дунаї відкрили 23 нових термінали та 20 нових точок для перевалки вантажів. В основному це реалізація проектів з перевалки зерна – компактні термінали зі складськими приміщеннями та конвеєрами для завантаження продукції на судно. Жоден проект і близько не нагадував за масштабом термінали в Одесі чи Миколаєві, бо середньострокові та довгострокові перспективи таких об’єктів залишаються туманними.

Постійні атаки безпілотниками також не додають впевненості інвесторам. З 18 липня 2023 року російські війська вразили 105 об’єктів портової інфраструктури України: елеватори, склади підлогового зберігання, резервуари з олією. Через військові ризики компанія «Нібулон» призупинила роботу над проектом будівництва млина на філії «Бессарабська». Загалом, з літа було пошкоджено чи частково зруйновано:

  • 10 елеваторів,
  • 26 складів із рослинною олією та паливом,
  • 7 тис. кв. м. складів зберігання зернових вантажів

Після відкриття тимчасового морського коридору та початку відправки зерна через порти Великої Одеси попит на перевалку зерна на Дунаї поступово скорочується, що цілком природньо враховуючи значну різницю в вартості логістики. Подекуди ціна на логістику з урахуванням перевалки може відрізнятися вдвічі на користь експорту через Одесу. Активна робота українського зернового коридору приносить позитивні зміни і на Дунай – черги барж та вагонів з зерном значно зменшились за останні декілька місяців.

https://ukragroconsult.com

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту