Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

ТОП-10 експортерів кукурудзи у 2018/19

Назад до думок експертів

В Україні минулого року був рекордний врожай кукурудзи, який наразі майже весь реалізований. Які компанії стали найбільшими експортерами у 2018/19 маркетинговому році та які країни купують найбільше української кукурудзи?


Ігор Герасименко – журналіст Agravery.com, аналітик ринку ЗЗР
 
 

 

Україні пощастило цього сезону з дощами. А от в США – частину запасів кукурудзи було втрачено через повені. Хоча офіційних даних щодо втрат ще немає, але цілком можливо, що мільйони тонн кукурудзи пішло рибам на корм, розповідає радник президента Української зернової асоціації Олена Нероба.

“Через негаразди із цією культурою в США світовий ринок недорахується 35 млн тонн зернової. Дощі завадили своєчасному посіву, через що зменшились посівні площі та врожайність. Тому не дивно, що виробники етанолу в Штатах розпускають чутки про те, що їм доведеться імпортувати кукурудзу з закордону”, – впевнена аналітик. Така ситуація не могла не вплинути і на ціну кукурудзи. Якщо у вересні 2018 року вона становила $190 за тонну, то вже у листопаді ціна опустилась до $165, після чого почала зростати і наразі становить більше ніж $180.

В таких умовах Україні пощастило з експортом рекордного врожаю кукурудзи. На початок червня було відвантажено 26,5 млн тонн зернової з прогнозованих USDA 29,5 млн тонн. До нового “кукурудзяного” сезону ще довго, і не дивлячись на конкуренцію з боку Латинської Америки, кукурудзу, що ще залишилася реалізують так само успішно.

Вичерпної інформації щодо топу експортерів до кінця маркетингового року, себто кінця місяця, не буде. Але вже зараз є проміжні результати, які демонструють основні тенденції і дають можливість зрозуміти, яких результатів очікувати.

Серед експортерів цьогоріч є деякі зміни. До п’ятірки увійшла державна компанія ДПЗКУ, яка потіснила з цієї позиції компанію «Bunge Україна». Також з четвертої позиції на другу перемістилась компанія «НІБУЛОН», яка посунула звідти «COFCO Agri Ukraine». “Кукурудза є основною експортною позицією для нашої компанії. Ми плануємо закінчити 2018/19 маркетинговий рік з показником експорту кукурудзи – понад 1,9 млн тонн. Це на 66% більше, ніж минулого маркетингового року. А загалом експорт компанії на кінець сезону має скласти понад 2,4 млн тонн зернових, що на 26%  перевищує показники минулого маркетингового року”, – прокоментувала Ірина Марченко, в.о. Голови правління ПАТ «ДПЗКУ».

Трохи змінилася і географія експорту: в п’ятірці найбільших покупців стабільно присутні країни Євросоюзу. Сильно наростила імпорт Іспанія, яка піднялась з п’ятої позиції на першу. Також збільшила свій імпорт Туреччина, яка зайняла п’яту сходинку На сьогодні з 26,5 млн т в 2018/2019 році на п’ятірку найбільших імпортерів припадає більш ніж 15 млн тонн імпортованої з України кукурудзи. 

https://agravery.com

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту