Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

рф обстрілює порти Одеси: чому Росії вигідно не продовжувати зернову угоду?

Назад до думок експертів

Росія 17 липня заявила про вихід із зернової угоди, яка дозволяла експортувати українське зерно з портів Одеської області. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що «частина цієї угоди щодо Росії досі не реалізована, тому її дія припиняється». Зокрема москва заявляла, що за час дії зернової угоди не було відправлено жодне судно з російськими добривами. Крім того, у Кремлі наполягали на підключенні Россільгоспбанку до системи міжнародних платежів SWIFT.

За словами Пєскова, Росія готова повернутися до угоди після того, як сторони виконають «узгоджену частину чорноморських домовленостей щодо Росії». Він також зазначив, що це рішення росія ухвалила ще до вибуху на Керченському мосту, який стався у ніч проти 17 липня. Коментуючи можливість реалізації зернової угоди без участі росії, прес-секретар російського президента заявив, що є ризики безпеки, вони повинні враховуватися, і в кремлі не знають, які країни готові взяти на себе ці ризики.

Президент України Володимир Зеленський, коментуючи вихід росії із зернової ініціативи, у своєму відеозверненні 17 липня заявив про готовність України обходитися без неї. Він зазначив, що Україна, ООН та Туреччина спільно можуть забезпечити роботу продовольчого коридору та інспектування суден.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, чия країна під час укладання зернової угоди виступала посередником, заявив про наміри обговорити з президентом росії володимиром путіним її продовження.

Після виходу із зернової угоди росія почала масово обстрілювати порти Одеської області. Так 19 липня росія атакувала зернові термінали в портах Одеса та Чорноморськ, внаслідок чого отримала пошкодження їхня інфраструктура. Про це повідомив віце-прем’єр із відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. Він зазначив, що росія продовжує тероризувати світ навіть після відходу із зернової ініціативи.

Чи буде продовжено зернову угоду, хто зацікавлений у цьому, і як можна вплинути на росію? Скільки втратить Україна, якщо морські перевезення стануть неможливими? Що це означає для світової економіки і чому для росії такий сценарій може бути вигідним?

Новини Приазов’я

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту