Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Проблеми із зерновим коридором можуть вплинути на ціни на зерно вже наступного сезону

Назад до думок експертів

Якщо зерновий коридор не продовжать, в найближчі пару місяців нічого страшного не станеться, тому що український експорт вже досяг 50 млн т зернових і олійних, і зернові залишки не великі.

Про це у коментарі Elevatorist.com на конференції Euro Grain Hub Exchange & Forum сказав Президент УЗА Микола Горбачьов.

«Звичайно, нам би хотілось експортувати через зерновий коридор, тому що це дешевше, ніж альтернативними шляхами, але якщо він не буде працювати, то в короткостроковій перспективі це суттєво не вплине на експорт. За що я дійсно хвилююсь, так за те, що закриття коридору дасть негативний сигнал нашому сільгоспвиробнику, і він може скоригувати свої посівні площі. Наразі це найголовніша проблема: скільки буде посіяно кукурудзи. Трейдери різняться в своїх оцінках — від 2,5 млн гектарів, до навіть 3,5 млн га. Якщо фермери не досіють кукурудзу, це вплине на вже на наступний врожай і на об’єми експорту в наступному році»,— говорить Микола Горбачьов.

Він також відповів на питання, чи вплине на ціни зернових відмова кількох найближчих від України країн ЄС від імпорту українського зерна.

«Ніяк це не вплине, тому що ці найближчі країни вже закупили зерно, і наскільки я знаю, залишки в них сформовані до серпня. Тому ми б і так не змогли продати туди зерно. Навіть локальні місцеві фермери не можуть продати зерно. Наше зерно націлене на ті країни, які знаходяться далі. Ви бачете, що Україна експортувала в цьому сезоні 50 млн тонн, і світова ціна пішла вниз. За останній місяць вона знизилась на пшеницю більше ніж на $50. Просто світ очікував, що Україні буде дуже важко експортувати зерно, (тому ціни піднялися, прим. ред), але Україна змогла експортувати таку велику кількість зерна, і це покосило ціни на світовому ринку»,— сказав Президент УЗА.

 

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту