Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Посіви озимих в Україні в основному не постраждають від сильних морозів - вчені

Назад до думок експертів

На даний час озимі зернові культури в Україні знаходяться в стані зимового спокою, на півдні країни – нестійкого зимового спокою. Їхній стан оцінюється як добрий і задовільний. Таку інформацію оприлюднила Національна академія аграрних наук України.

При цьому, наголошується в повідомленні, за прогнозами синоптиків, найближчим часом очікується значне зниження температури повітря, і в разі невисокого снігового покриву та сильних довготривалих морозів існує ризик для життєздатності рослин озимих культур.

«За спостереженнями вчених, пошкодження і загибель озимих посівів від вимерзання відбуваються в тих випадках, коли протягом трьох декад сніговий покрив не досягає оптимальної висоти за певних температурних умов. Наприклад, за температури повітря на рівні -10°С висота снігового покриву має становити не менше 7 см, за температури -15°С ‒ 14 см; за температури -20°С ‒ 20 см. Має значення також стан снігового покриву. На даний час на поверхні ґрунту сніг насичений вологою і є промерзлим, щільним і має високу провідність; верхній шар снігу випав за мінусової температури, є пухким і має більш високі теплоізоляційні властивості. Крім того, триває снігопад, і висота снігового покриву зростає», – уточнили в НААН.

На думку вчених Інституту сільського господарства Полісся НААН, станом на 13 січня рівень цукрів у вузлах кущіння озимих є достатнім, щоб навіть під незначним сніговим покривом рослини озимих зернових культур могли б без значних пошкоджень витримати прогнозовані 20°С морозу.

https://www.apk-inform.com

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту