(За матеріалами вебінару, Сергій Феофілов, генеральний директор УкрАгроКонсалт)
Зростання цін на соняшникову олію на світовому ринку до 1700 дол./тонна став несподіваним для всього ринку. Причини: неврожай в Україні та світі, низькі запаси і величезний попит з боку Китаю.
Зовнішні споживачі соняшникової олії стали відкладати закупівлі та переходити на інші, дешевші масла. Індія і країни ЄС скоротили закупівлі. В результаті переходу основних покупців на альтернативні масла експортна ціна на соняшникову олію скоротилася.
На внутрішньому ринку стали піднімати питання високих цін на олію в роздробі, тому що виробникам продуктів з доданою вартістю (кондитерська, м’ясна продукція) доводилося підвищувати ціни на кінцевий продукт, що неминуче відіб’ється на падінні попиту.
З новою силою це питання постало тоді, коли роздрібна ціна на масло виросла до 60-65 грн./л, що стало причиною пошуку механізмів обмеження експорту олії. Це призвело до нового витка зростання експортних цін, які за пару днів виросли на 50 дол./тонна.
В результаті було підписано меморандум, в якому закріплений граничний обсяг експорту в 2020/21 МР – 5380 тис. тонн. І десь у чомусь уже ясний підсумок поточного сезону.
Найцікавіше буде в новому сезоні. Крім високих цін на соняшник, зростання посівних площ підіграє погода, яка не дає можливості посіяти ярі в намічених планах, та й зниження озимих посівів ріпаку дають все більше шансів для соняшника, вважають аналітики УкрАгроКонсалт.
© Асоціація виробників,
переробників та експортерів зерна, 1997-2025.
При цитуванні і використанні будь-яких матеріалів
посилання на Українську зернову асоціацію обов'язкове.
При використанні в інтернет обов'язкове так само
гіперпосилання на https://uga.ua
Розробка сайту
Для реєстрації на сайті зверніться, будь ласка, до адміністрації УЗА admin@uga.ua