Сьогодні вся агроспільнота України в скорботі через страшну та несправедливу втрату – від російської ракети загинув Герой України, титан українського агросектору, сильна та відважна людина, професіонал своєї справи Олексій Опанасович Вадатурський.
Понад 30 років тому, у 1991-му, коли Україна отримала статус незалежної держави, саме на чолі з О.Вадатурським було створено спільне українсько-угорсько-англійське сільськогосподарське підприємство «НІБУЛОН» (ССГП «НІБУЛОН»).
Назва підприємства «НІБУЛОН» складається з перших літер назв міст-засновників: Миколаїв, Будапешт, Лондон.
Тоді основним видом діяльності створеного підприємства було виробництво та реалізація гібридного насіння кукурудзи і соняшнику зарубіжної селекції. Сьогодні «НІБУЛОН» є одним з найбільших експортерів української агропродукції на світовий ринок, а 2021 рік став найкращим в експортній історії компанії.
З початком реалізації патріотичної інвестиційної програми з відродження Дніпра та інших річок як транспортних судноплавних артерій України була створена судноплавна компанія ТОВ СП «НІБУЛОН». Сьогодні компанія є одним із вітчизняних лідерів з нарощування тоннажу та оновлення портового флоту (портофлоту), який перевищує 80 одиниць. А О.Вадатурський назавжди залишиться для всієї України Адміралом Дніпра.
За 30 років діяльності «НІБУЛОН» створив сучасну унікальну зернову логістичну інфраструктуру в Україні, яка складається із перевантажувальних терміналів та комплексів з приймання, зберігання і відвантаження зернових та олійних культур, потужного флоту і виробничих підрозділів по всій Україні. До початку війни компанія була представлена у більшості областей нашої країни.
Загальний обсяг потужностей для зберігання зерна до війни складав 2,25 млн тонн (загальна місткість елеваторних ємностей – 2,08 млн тонн).
Джерело: ТОВ СП «Нібулон»
У 2009 році компанією розпочато реалізацію інвестиційного проєкту з відродження річок Дніпро та Південний Буг як судноплавних транспортних артерій України, у рамках якого збудовано 18 елеваторних комплексів та перевантажувальних терміналів у різних регіонах України. До початку війни мережа компанії складалася з 27 перевантажувальних терміналів і комплексів з приймання, зберігання і відвантаження зернових та олійних – це 445 зерносховищ силосного типу – найбільша кількість в Україні!
Перевантажувальний термінал для перевалки зернових та олійних культур, розташований в Миколаєві, є унікальним не лише для України, а й для Європи. На підтвердження цього перевантажувальний термінал визнано кращим промисловим об’єктом України, який збудовано і введено в експлуатацію у 2004 році. А в червні 2008 р. Указом Президента України №569/2008 «Про присудження Державних премій України в галузі архітектури 2008 року» авторський колектив на чолі з О. Вадатурським удостоєний Державної премії України в галузі архітектури.
«НІБУЛОН» – лідер аграрного ринку не лише України, але й Чорноморського регіону. На компанію припадає значна частка в українському експорті більшості зернових та олійних культур, на вирощуванні яких спеціалізується Україна. Завдячуючи діяльності компанії, створеній нею унікальній логістичній системі, Україна відома сьогодні у світі як постачальник високоякісного зерна.
«НІБУЛОН» зберігає лідерські позиції з експорту сільгосппродукції протягом останніх років. За 2020/21 МР загальний експорт групи компаній «НІБУЛОН» склав 4,6 млн тонн сільгосппродукції, оброблено майже 100 суден закордонного плавання. Таким чином, п’ять останніх маркетингових років стали кращими для компанії.
Ще одним важливим досягненням 2020/21 МР є налагодження нових торговельних зв’язків. Завдяки ефективній роботі фахівців на експортній мапі «НІБУЛОНа» з’явилася Болгарія, куди вперше в історії компанія відвантажила продукцію – партію насіння соняшнику. Також уперше в історії компанії та України відвантажено високоякісну пшеницю для Саудівської Аравії. Розпочав «НІБУЛОН» й співпрацю щодо відвантаження ріпаку з Великобританією. Слід також зазначити й ті країни, з якими відновлено співпрацю після тривалої перерви: Мавританія, В’єтнам, Пакистан, Танзанія та Бурунді.
«НІБУЛОН» створив насправді унікальну зернову інфраструктуру, аналогів якій немає в Україні. Це розгалужена мережа автоматизованих перевантажувальних терміналів та елеваторних комплексів, на яких за допомогою високоякісного обладнання від провідних світових виробників зберігається та доводиться до необхідних базисних кондицій збіжжя. Можливість одночасного зберігання зерна компанії становить 2,25 млн тонн сільгосппродукції та є найбільшою в країні. Має компанія власні високоточні лабораторії, свій сучасний флот, потужний залізничний і автомобільний транспорт. Усі елементи цілої системи завдяки професійному колективу завжди працюють злагоджено та дозволяють компанії виконувати навіть найжорсткіші вимоги партнерів, що зробило «НІБУЛОН» та Україну відомими у світі надійними постачальниками високоякісного зерна.
Слід також відзначити і збільшення обсягів річкових вантажоперевезень для оптимізації внутрішньої логістики як конкретні кроки, спрямовані на підвищення конкурентоспроможності української сільгосппродукції на світовому ринку. За 2020/21 МР судноплавна компанія «НІБУЛОН» транспортувала внутрішніми водами України понад 4,3 млн тонн вантажів, що на 11% більше, ніж у попередньому 2019/20 МР. Зростання обсягів перевезень відбулось завдяки роботі власного флоту (140-метровий плавкран NIBULON MAХ, портові буксири-штовхачі кантувальники проєкту Т410 та несамохідні судна-майданчики відкритого типу проєкту В1500), які було збудовано на ТОВ «Суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН», оптимізації баржо-буксирних караванів (3-4 несамохідних судна одним буксиром, проведення караванів у зимовий період р. Південний Буг).
Джерело: ТОВ СП «Нібулон»
Компанія здійснює експорт зерна у більше ніж 75 країн світу. У 2020/21 МР географія експорту склала 29 країн, з яких 8 – країни ЄС: Іспанія, Франція, Німеччина, Португалія, Бельгія, Великобританія, Нідерланди, Болгарія.
Джерело: ТОВ СП «Нібулон»
З 2008 року «НІБУЛОН» співпрацює зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН (World Food Program, WFP). Завдячуючи компанії, високоякісну сільськогосподарську продукцію отримало населення Пакистану, Ефіопії, Бангладеш, Кенії, Мавританії, Ємену та інших країн, яке потерпає від голоду.
6 грудня 2017 року в Каїрі (Єгипет) відбулась важлива подія у питанні збереження світової продовольчої безпеки. FAO та «НІБУЛОН» підписали Меморандум про співпрацю для покращення продовольчої безпеки Єгипту та ефективності роботи єгипетських компаній, які займаються виробництвом зернових, їх зберіганням і транспортуванням.
Джерело: ТОВ СП «Нібулон»
До війни компанія обробляла 77 тис. га земель сільгосппризначення у 10 областях України. Якість вирощеної продукції відповідає найсуворішим вимогам як українських, так і зарубіжних споживачів. 95% від загального валу виробленої зернової продукції традиційно складало високоякісне продовольче зерно.
У 2021 році обсяги виробництва сільгосппродукції склали майже 334 тис. тонн. Це один із кращих результатів за останні роки діяльності. Головними результатами сезону-2021 стали рекордна врожайність озимої групи культур – 46,2 ц/га та найкращий валовий збір соняшнику – 51,1 тис. тонн. І це враховуючи те, що компанія займається сільськогосподарським виробництвом не лише на півночі, де погодні умови зазвичай сприяють формуванню високої врожайності, а й у південних та східних регіонах з переважно посушливими погодними умовами.
Результативним є валовий збір пшениці – 130 тис. тонн зерна, що стало одним із найкращих показників за роки роботи компанії. Загалом середня врожайність культури значно зросла у порівнянні з минулорічним сезоном – плюс 25%. А також маємо високі результати й зі збирання кукурудзи – 133,6 тис. тонн за врожайності 85 ц/га. Цей показник впевнено перевищує середньоукраїнський і є одним з найкращих для компанії.
Джерело: ТОВ СП «Нібулон»
Сільськогосподарським виробництвом займалися 20 відокремлених підрозділів.
Вся Україна чекає на перемогу, після якої всі втрачені землі буде повернено їх законним власникам. На них знову заколоситься пшениця та розквітнуть соняшники, врожай та продукти переробки яких продовжать годувати увесь світ.
Бажаємо компанії «НІБУЛОН» подальшого процвітання! І завжди будемо глибоко сумувати за її засновником – Олексієм Опанасовичем.
© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua
Розробка сайту
Для реєстрації на сайті зверніться, будь ласка, до адміністрації УЗА admin@uga.ua