Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Ні посуха, ні пандемія найімовірніше не звільнять продавця кукурудзи від виконання контракту, — адвокати

Назад до думок експертів

В даний час переважна більшість продавців кукурудзи причиною свого дефолту називають різні форс-мажорні обставини, проте ні посуха, ні пандемія, ні $250 за тонну кукурудзи, швидше за все, не звільнять продавця від зобов’язання виконувати форвардний контракт на поставку зерна.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.

Таку заяву озвучили адвокати AGA Partners Іван Касинюк та Дмитро Коваль у статті «Наслідки кукурудзяних дефолтів: хороша війна чи поганий мир.

Як відомо, більшість експортних контрактів на постачання зернових культур підпорядковуються англійському праву, а також включають в себе положення стандартних проформ контрактів Міжнародної асоціації торгівлі зерном і кормами (GAFTA).

«У той же час англійське право, відоме своєю гнучкістю і неформальністю, не містить визначення поняття «форс-мажор», а також виключного переліку обставин, що підпадають під це поняття, залишаючи дане питання на розсуд сторін контракту. Оскільки в більшості випадків сторони не включають в контракт окреме положення про форс-мажор, застосуванню підлягає положення, яке міститься в стандартній проформі GAFTA», — уточнюють експерти.

Варто відзначити, що положення про форс-мажор, що містяться в стандартних проформах GAFTA, були складені в інтересах продавця, тому що, крім чималого переліку обставин, визнаних форс-мажорними, вони містять «catch-all» положення, що охоплює будь-які обставини, які є неминучими, не залежать від волі продавця і роблять виконання зобов’язань неможливим.

«Посуха і поганий урожай прямо підпадають під поняття «стихійне лихо», або «Act of God», яке міститься в Положенні про форс-мажор GAFTA. Але тут, на жаль для продавців, перешкодою стає особливість контрактів постачання сировинного товару, який продається без визначення конкретної партії або поля, з якого він повинен бути зібраний. Таким чином, продавець не може посилатися на посуху як на форс-мажор, тому що має можливість купити такий же товар на ринку в іншого продавця і поставити своєму покупцеві», — пояснили експерти.

Також вони додали, що продавцям не варто забувати, що положення про форс-мажор GAFTA автоматично не звільняє їх від виконання контракту, а тільки призупиняє його на певний період часу, після закінчення якого продавець може бути звільнений від обов’язку постачати товар за умови, що форс-мажор все ще існує.

Пропозиція

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту