Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Навчання сушильного майстра може коштувати елеватору сьогодні 2-3 млн грн, а начальника виробництва ще більше — учасник ринку

Назад до думок експертів

Зараз на більшості елеваторах дефіцит кадрів — через мобілізацію, виїзд фахівців, травми, небажання працювати в ризикових умовах та інші причини. Тому вчити молодих спеціалістів немає кому. Тож ціна помилок, а значить і витратна частина роботи елеватора, суттєво зросла.

Про це розповів керівник елеваторного напрямку компанії SOLAGRO Сергій Щербань на конференції Grain Storage Forum.

«Ми вивели таку цифру — якщо підприємство сушить по 18-20 тис. тонн зерна за сезон, то вартість підготовки нового фахівця виходить від 2-3 млн грн. Це не прямі витрати на його навчання, а збиткова частина роботи підприємства, там де новачок-сушарник отримує свої знання. Тобто це пересушене та недосушене зерно, перевитрати паливно-мастильних матеріалів чи електроенергії, звуження прохідної спроможності підприємства»,— зазначає Сергій Щербань.

За його словами, раніше компанії це обходилося дешевше, бо стале підприємство, яке вже працює в ринку, було на 100% забезпечене основними кадрами. І поява одного новачка у діючому колективі майже ніяк не відображалася на роботі елеватора, навчання проходило швидко. Підприємство за невеличкі кошти отримувало нового спеціаліста.

 «Я навіть не уявляю скільки коштує зараз навчання нового начальника виробництва. Його одне непрофесійне рішення може призвести до суттєвих небажаних наслідків на підприємстві. А низка таких рішень? Наприклад, просто освіжити соняшник в елеваторі: перекачка, міжзернове тертя, енергоресурси, амортизація обладнання — загалом коштує 7 доларів на одній тонні. І помилка буде коштувати на кожній тонні від 7 доларів», — говорить Сергій Щербань.

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту