Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин 16.10.2018р.

Назад до думок експертів

16 жовтня 2018 року о 14:30 відбулось засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, на якому обговорювалась ситуація, що склалась у зв’язку з підвищенням ПАТ «Укрзалізниця» тарифів на перевезення сільськогосподарської продукції. На засідання були запрошені представники ПАТ “Укрзалізниця” та Антимонопольного комітету, керівники таких громадських асоціацій, як “Український клуб аграрного бізнесу”, Української Зернової Асоціації, Всеукраїнської аграрної Ради, Української аграрної конфедереції, зуступник Міністра аграрної політики та продовольства України, представник Міністерства інфраструктури України тощо.

Членами Комітету та асоціаціями було висловлене крайнє незадоволення не лише відносно підвищення тарифів ПАТ “Укрзалізниця”, а й відзначено гострий дефіцит залізничної тяги та низький коефіцієнт оборотності зерновозів. Також вже неодноразово наголошується на необхідності забезпечення передбачуваності державної політики щодо підвищення тарифів на залізничні перевезення. А за останні роки відбулося лише різке падіння якості надання послуг ПАТ «Укрзалізниця». ❗️Коефіцієнт оборотності вагонів зріс в середньому до 14 днів. Все це призводить до значних втрат аграріїв, які в 2018-2019 маркетинговому році можуть скласти 4,7 млрд. гривень❗️ Це спричинить падіння закупівельних цін, від чого постраждають малі та середні товаровиробники.

Враховуючи зазначене, за результатами обговорення Комітет вирішив:

1️⃣ Підтримати висловлені під час обговорення на засіданні Комітету пропозиції щодо недопущення безпідставного підняття ПАТ «Укрзалізниця» ставок плати за використання власних вагонів перевізника.

2️⃣Рекомендувати Кабінету Міністрів України:
2.1. Провести перевірку обґрунтованості підвищення ПАТ «Укрзалізниця» ставок плати за використання власних вагонів перевізника.
2.2. Провести у найкоротший термін нараду під головуванням 
Прем’єр-міністра України за участі народних депутатів України – членів Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, Комітету Верховної Ради України з питань транспорту, Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва, керівництва Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Антимонопольного комітету України, ПАТ «Укрзалізниця» щодо врегулювання ситуації, яка склалась у зв’язку з підвищенням ПАТ «Укрзалізниця» ставок плати за використання власних вагонів перевізника, а також обговорити питання, зазначені у зверненні народних депутатів України та представників профільних асоціацій від 17.09.2018 № 04-11/16-181, яке було адресовано на ім’я Прем’єр-міністра України.

3️⃣ Звернутись до ПАТ «Укрзалізниця» з вимогою надати до Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин належну аргументацію щодо підвищення ставок плати за використання власних вагонів.

4️⃣Звернутись до Антимонопольного комітету України із вимогою 
щодо перевірки дотримання ПАТ «Укрзалізниця» вимог антимонопольного законодавства, зокрема, статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

5️⃣Делегувати групу народних депутатів України – членів Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин на засідання Кабінету Міністрів України 17 жовтня 2018 року для обговорення ситуації, що склалась і висловлення позиції Комітету.

6️⃣Ініціювати зустріч народних депутатів України – членів Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин з Президентом України Порошенком П.О. з метою обговорення проблемних питань, пов’язаних з підвищенням ставок плати за використання власних вагонів перевізника, та порушити питання про необхідність винесення зазначених питань на розгляд Ради національної безпеки і оборони України в найкоротший термін.

 

 

 

 

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту