Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

FT: Знищені поля в Україні - це гірша проблема, ніж ріст цін на пальне

Назад до думок експертів

Засновник компанії BlackRock застерігає, що знищення українських орних земель буде мати дуже небезпечні наслідки для світу.

Різкий стрибок цін на нафту і іншої сировини після початку вторгнення Росії в Україну відволікає увагу інвесторів від довготривалих і більш небезпечних наслідків від продовольчої інфляції.

Про це Financial Times сказав засновник американської інвестиційної компанії BlackRock Ларі Фінк.

«Одна з речей, які викликають тривогу і про які ми не говоримо достатньо, це продовольство. І йдеться не лише про інфляцію. Є також геополітичні занепокоєння, які витікають з неї», – сказав він.

Ціни на енергоносії стрімко почали рости після того, як країни Заходу запровадили санкції проти Росії після того, як вона вторглася в Україну. Зернові культури і харчова олія теж сильно подорожчали, тому що Україна – великий експортер цих товарів. Нафта почала дешевшати і цього тижня наблизилася до довоєнної вартості, оскільки трейдери очікують, що споживання пального сильно впаде. Але продовольча інфляція досі залишається високою. Індекс споживчих цін в США за червень показали, що курятина і борошно подорожчали приблизно на 20% у річному вимірі, а маргарин – на 34%.

«Ми багато говоримо про ціни на бензин, тому що це впливає на американців. Але набагато більша проблема – це їжа. Відбувається дуже масштабне знищення орних земель в Україні. Глобальні ціни на добрива підскочили майже на 100%. На додачу ще й скорочується кількість добрив, які використовують фермери. Це підриває якість врожаю по всьому світі», – сказав Фінк.

Цінники на заправках почали падати. Але попри це виробники продовольчих товарів досі страждають від високої собівартості виробництва. Якщо ціни на мінеральні добрива почнуть теж зменшуватися, це ніяк не вплине на врожай цього року. Світовий банк прогнозує, що глобальні ціни на продовольство зростуть на 20% до кінця року. І це набагато більше подорожчання, ніж на сировину.

Найбільше страждає Африка, яка зазвичай імпортує зерно з України на додачу до власного виробництва. Ціни на мінеральні добрива на континенті вже підскочили на 300%. І Африканський банк розвитку прогнозує, що африканський врожай зернових скоротиться на 2 мільйони тонн. Банк виділив 1,5 мільярда доларів на програму для допомоги фермерам. Однак, загальне виробництво продуктів харчування в Африці може за підсумками року впасти на 20%.

https://zn.ua

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту