Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Двічі в окупації: Ігор Шевченко про захоплення 50% активів TESSLAGROUP та роботу елеваторного бізнесу під час війни

Назад до думок експертів

TESSLAGROUP — одна з тих українських компаній, яка на собі відчула, як це двічі залишитись без активів через російську агресію. У 2014 році через окупацію Криму вона втратила контроль над трьома елеваторами на півострові. Вже у 2022 році в тимчасову окупацію потрапило дев’ять елеваторів на Півдні та Сході.

До 24 лютого за елеваторними потужностями компанія входила в Топ-10 та була одним із лідерів річкової логістики в Україні. Як компанія проходить стрес-тест війною ми розмовляємо з власником та генеральним директором групи компаній TESSLAGROUP Ігорем Шевченком. Це перша частина інтерв’ю у якій ми, зокрема, поговорили, чи дійсно елеватори під час війни знімають вершки та чому відсутність на ринку трейдерів — це погано передусім для фермера.

Про окупацію елеваторів та якість зерна на ринку

Latifundist.com: Звідки назва TESSLAGROUP? Надихалися компанією Ілона Маска?

Ігор Шевченко: Ми ніяк не пов’язані з Ілоном Маском (сміється — прим. ред.). Торгову марку зареєстрували в 2009 році. На той час ми себе позиціонували як Trading Storage Logistic Solutions. Тобто ми є системою торгово-логістичних хабів, яка допомагає товаровиробникам продати, а трейдерам доставити товар до портів. І до сьогодні це наша головна місія. Коли ми почали обмірковувати, як назвати компанію, то намагалися перші букви якось скласти. А потім побачили на полиці книжку про Ніколу Теслу. Ось воно! Але виявилося, що ця назва вже зайнята. Тоді ми додали до слова TESLA ще одну S і виникла TESSLAGROUP.

Ігор Шевченко, власник та генеральний директор групи компаній TESSLAGROUP та Костянтин Ткаченко, головний редактор Latifundist.com

Latifundist.com: До повномасштабного вторгнення у вашому активі було 19 елеваторів. Скільки з них потрапили в окупацію?

Ігор Шевченко: Упродовж перших двох тижнів великої війни в окупацію потрапило 9 елеваторів у Херсонській, Харківській та Запорізькій областях. Після деокупації ми повернули у власність елеватор у Савинцях на Харківщині та елеватори в Золотій Балці та Блакитному на Херсонщині.

Latifundist.com: У якому зараз вони стані?

Ігор Шевченко: На жаль, елеватор у Блакитному повністю знищений. У Золотій Балці елеватор мав непоганий стан після деокупації. Але через постійні обстріли з лівого берега зараз там немає жодного складу, який би не був пошкоджений. Росіяни регулярно обстрілюють населений пункт, тож дістається й елеватору.

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту