Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

ДФСУ: відміняти експортне ПДВ для олійних та зернових культур не будуть

Назад до думок експертів

Державна фіскальна служба України (ДФСУ) каже, що не планує відміняти відшкодування експортного  ПДВ для виробників олійних та зернових  культур, і наявний у ЗМІ лист, — це лише роздуми  податківців про «відбілення» агроринку. Про це повідомила під  час круглого столу директор департаменту аудиту ДФСУ Рубан Наталія, повідомляє кореспондент AgroPolit.com

Нагадаємо, що наприкінці року ДФСУ розіслала проекту листа у агроасоціації з  відповідною  ініціативою.  За оцінками нардепа Івана Мірошниченка, такий крок приніс би  агросектору щорічні збитки в сумі 50 млрд грн. Нагадаємо, що на думку ДФСУ, на агроринку є кілька ключових тіньових схем.

Розрахунки, наведені у листі, отримані за результатами щорічних перевірок, каже вона.

Фіксуймо схеми. Всі ви їх знаєте.  В кінці року робимо аналіз і показуємо, що можна робити з цим. Через романтичні настрої ми показали наші висновки спочатку двом асоціаціями. Даний лист — це не проект, а розмірковування про наше розуміння, виходячи з того, як ми бачимо ситуацію. Нам образливо на таку реакцію —  це неправильно. Ми такі  ж економісти, як і ви, які аналізують ситуацію на ринку», —  підсумувала Рубан. Вона нагадала, що відшкодування за цією групою виробників експортного ПДВ у 2,5 рази більше, ніж  його сплата до бюджету.

«Якщо це станеться, АПК буде різко падати: приблизні збитки  в 50 млрд грн. Є проблемні питання, але такий крок (скасування експортного  ПДВ для АПК) не варто, бо тоді в цілому с/г бде покарано», — каже  народний депутат БПП Леонід  Козаченко.

Його доповнив колега народний депутат  від  «Самопомочі» Іван Мірошніченко.

Як це забрати  50 млрд грн  у галузі, а компенсатори де? ПДВ – стимул ескорту. Кажуть,  візьміть натомість дотації. У минулому році вже взяли – вибірка по них майже нуль. А чому у металургів та хіміків не забираєте?  Філософія ПДВ – підтримка виробника та експорту, вихід на зовнішні ринки збуту. Тому якщо хочете щось забрати – покажіть як будете компенсувати. Інакше — це дискримінація»,  — резюмує  він.  Мірошніченко додає, що діє закон  про відшкодування ПДВ і його треба дотримуватися.

https://agropolit.com

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту