Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Чому росте ціна на кукурудзу та чи очікувати зниження – коментар провідного аналітика ринку

Назад до думок експертів

Сьогодні динаміка ціни на кукурудзу може викликати заздрість навіть у нафтових «биків». Ф’ючерси на кукурудзу підскочили на 15% всього за вісім днів та, наразі, вони торгуються на річних максимумах.

Дану ситуацію прокоментувала виданню «Зерновик» провідний аналітик аграрного сектору України, радник президента Української Зернової Асоціації (УЗА) та керівник відділу аналітики і даних «Marcopolo Commodities» Олена Нероба.

Зерновик: Олено, доброго дня! З чим пов’язаний ріст ціни на кукурудзу? Які чинники на це вплинули?

Головний — погода в США. Спочатку повінь, потім похолодання зі снігом, а в розпал посівної — дощі. Відставання за темпами сівби майже в 2 рази (49% площ проти 80% в середньому на цю дату). З причини того, що «вікно» скоро закриється і сіяти буде пізно, США ризикує недоотримати до 10% прогнозного врожаю. Звісно, сівба ведеться цілодобово в тих регіонах, де опади припинилися, але багато штатів ще «під водою». Саме побоювання втратити обсяг, який можна порівняти з об’ємом експорту України, і розгойдують цінник на Чикаго. А слідом за ним, не дивлячись на зростаюче виробництво Латинської Америки та України, — і фізичний ринок.

Погода в США. Синій колір — інтенсивність опадів. Вирощування кукурудзи — центр, північний схід, південь(незначна кількість).

В Україні поки погода хороша, але теж очікуються дощі. Ми майже відсіялися, прогноз збору — 33 млн +.

Я думаю що, навіть якщо Штати не встигнуть, то: 1) вони «під’їдять» запаси; 2) скоротять внутрішнє споживання за рахунок етанолу. На експорті це суттєво не повинно позначитися (не допустять). Але ще раз: все дуже залежить від погоди.

Чи є передумови для зниження ціни на кукурудзу?

Як тільки ринок «переварить» інформацію про площі, він відкоригується. Та й трохи заспокоїться через урожай Латинської Америки. Все дуже залежить від того, скільки недосіву буде. Чекаємо закриття «вікна» сівби. Це ще до 2 тижнів в деяких регіонах (схід) і тиждень для центральної частини.

https://zernovik.com

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту