Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Через блокування поставок українського зерна в Африці можуть спалахнути нові війни — глава МЗС Італії

Назад до думок експертів

В українських портах російськими військовими кораблями заблоковано 30 мільйонів тонн зерна.

Блокування експорту українського зерна може загострити політичну нестабільність в Африці. Глава МЗС Італії Луїджі Ді Майо заявив, що російський президент Владімір Путін повинен сісти за стіл переговорів, повідомляє місцеве видання Ansa.

«Світова війна за хліб уже триває, і ми повинні її зупинити. Ми ризикуємо отримати політичну нестабільність в Африці, поширення терористичних організацій, державні перевороти», – заявив Луїджі Ді Майо.

«Путін має сісти за стіл переговорів, він повинен якнайшвидше досягти мирної угоди, яка також включає угоду щодо зерна, таку як договір про припинення вогню, який би дозволив нам евакуювати жінок, цивільних і дітей, які уже 100 днів перебувають під російськими бомбами на сході України», – додав глава МЗС Італії.

За його словами, не можна забувати, що в українських портах російськими військовими кораблями заблоковано 30 мільйонів тонн зерна.

«Те, що ми робимо, щоб Росія розблокувала експорт зерна в українських портах, тому що зараз ми ризикуємо, що в Африці спалахнуть нові війни», – підкреслив він.

Міністр нагадав, що у вівторок, 7 червня, відбудеться сесія діалогу з країнами Середземномор’я щодо продовольчої безпеки, де буде обговорюватися розблокування експорту українського зерна.

РФ блокує вивезення з українських портів зерна і тим часом сама розкрадає елеватори на окупованих територіях.

Без повноцінних посівних робіт і можливості вчасно провести збір урожаю, говорити про вирішення проблеми голоду неможливо. Водночас РФ найбруднішим чином намагається використати ситуацію, яку сама ж і створила, для вирішення власних питань щодо зняття санкцій. Ситуація має бути опрацьована світовою спільнотою та Україною таким чином, щоб у «сусіда» не залишалося жодних приводів для шантажу.

https://zn.ua

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту