Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Будапештський Меморандум. Дніпровський каскад. 2021 рік та Голівуд.

Назад до думок експертів

   У першій  частині статті хочу нагадати про  Будапештський меморандум. Його підписали Л.Кучма,  Б.Єльцин, Дж. Мейджор, У. Клінтон у Будапешті, 5 грудня 1994 року. Нагадаю текст.

 Меморандум
про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України
до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї

     Дата підписання:       05.12.1994

Дата набуття чинності: 05.12.1994

     Україна, Російська  Федерація,  Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки,

     вітаючи приєднання  України  до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (995_098)  як  держави,  що  не  володіє  ядерною зброєю,

     беручи до уваги зобов’язання України ліквідувати  всю  ядерну  зброю, що знаходиться на її території, у визначений період часу,

відзначаючи зміни ситуації в галузі безпеки в усьому світі,

включаючи  закінчення  холодної  війни, що створили умови для глибоких скорочень ядерних сил,

   підтверджують таке:

1. Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтверджують Україні їх зобов’язання згідно з принципами Заключного акта НБСЄ ( 994_055 ) поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України.

2. Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтверджують їх зобов’язання утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом Організації Об’єднаних Націй ( 995_010 ).

3. Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки
підтверджують Україні їх зобов’язання згідно з принципами Заключного акта НБСЄ( 994_055 ) утримуватись від економічного тиску, спрямованого на те, щоб підкорити своїм власним інтересам здійснення Україною прав, притаманних її суверенітету, і таким чином отримати будь-які переваги.

4. Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтверджують їх зобов’язання домагатися негайних дій з боку Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй з метою надання допомоги Україні як державі-учасниці Договору про нерозповсюдження ядерної зброї ( 995_098 ), що не володіє ядерною зброєю, в разі, якщо Україна стане жертвою акту агресії або об’єктом погрози агресією з використанням ядерної зброї.

5. Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки
підтверджують щодо України їх зобов’язання не застосовувати ядерну зброю проти будь-якої держави-учасниці Договору про нерозповсюдження ядерної зброї ( 995_098 ), що не володіє ядерною зброєю, крім випадку нападу на них самих, їхні території чи їхні підопічні території, їхні збройні сили або на їхніх союзників з боку такої держави спільно або в союзі з державою, яка володіє ядерною зброєю.

6. Україна, Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки будуть проводити консультації у випадку виникнення ситуації, внаслідок якої постає питання стосовно цих зобов’язань.

У другій  частині  статті хочу привести деякі фрагменти із попередньої інформації підготовленої групою спеціалістів на протязі 1992-1995 рр.  “ПРО ВІРОГІДНІ ГУМАНІТАРНО-ЕКОЛОГІЧНІ НАСЛІДКИ МОЖЛИВОЇ СУЦІЛЬНОЇ ЧИ ЧАСТКОВОЇ КАТАСТРОФИ ДНІПРОВСЬКОГО КАСКАДУ ВОДОСХОВИЩ ТА ЗАПОРІЗЬКОЇ  АЕС”

Фрагмент 1.   “ АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОБЛЕМИ.  Дніпровський каскад із 6 водосховищ є найбільшим в Європі і на земній кулі відкритим каскадом великооб’ємних штучних водойм, які були збудовані з 1927 по 1978 р.р. за наказом керівників колишнього СРСР як об’єкт особливого військово-стратегічного значення. Тому в самій основі передбачалася його руйнація в екстремальних умовах при військових діях умовного противника.

До 1992 року вся інформація по Дніпровському каскаду і наслідкам можливої катастрофи була повністю засекречена. Тому,  до цього часу ні в Україні, ні за її межами немає жодного органу ні групи спеціалістів, яка б мала можливість об’єктивного і все комплексно проаналізувати всю проблематику по Дніпровському каскаду і вичерпно визначити всі необхідні заходи по реалізації його повної безпеки.

Враховуючи унікальність вищезазначених обставин, група незалежних спеціалістів різних галузей на протязі 1992-1995 р.р. провели величезну роботу в пошуку необхідної інформації, зустрілися з сотнями спеціалістів, відвідала всі об’єкти каскаду та споруд Запорізької АЕС. Дана інформація є лише попереднім документом і не претендує на максимальну і вичерпну об’єктивність, але найперше призначена для окреслення найважливіших проблем по яким необхідно спрямувати роботу відповідальних міжнародних комісій і організацій. При цьому слід врахувати, що частина параметрів проблеми вимагає повноцінного вивчення і прогнозування, що вкрай необхідно зробити найближчим часом. Але ряд прогнозів є настільки очевидними, що вимагають негайної реакції світової спільноти. Ця абсолютна очевидність полягає у тому, що часткова або суцільна руйнація Дніпровського каскаду (а це цілком можливо і не виключено) призведе до страхітливих гуманітарно-екологічних наслідків не лише на території України по траєкторії течії Дніпра, але й до повної  екологічної загибелі Чорного і Егейського моря з жахливими наслідками для Середземного моря, а далі з виходом через Суецький канал і Гібралтар негативним впливом на Світовий океан.  Найбільше на перших етапах катастрофи постраждають Україна, Румунія, Болгарія, Турція,  Аджарія, Грузія, Абхазія, Росія, далі поетапно Греція, Албанія, країни колишньої Югославії,  Італія, Франція, Іспанія, Португалія, Зах. Сахара, Марокко, Алжир, Туніс, Лівія, Єгипет, Ізраїль, Сирія, Кіпр, Мальта. Якщо не буде засипано Суецький канал то через Червоне море почнеться забруднення басейну Індійського океану з негативним впливом на при берегові зони всіх країн регіону. Теж саме відбуватиметься після виходу всіх катастрофічних компонентів через Гібралтар.

Якщо ж Дніпровська катастрофа поєднається з руйнацією Запорізької  АЕС, що розташована нижче Дніпрогесу на березі Каховського водосховища (а це можливо при деяких екстремальних умовах) то в такому разі мова йде не лише про Європейську, але й загальнопланетарну глобальну екологічну катастрофу.”

Фрагмент 2 . “МОЖЛИВІСТЬ РУЙНАЦІЇ ДНІПРОВСЬКОГО КАСКАДУ. Для порівняльної характеристики, зараз на земній кулі розташовано понад 36 000 малих і великих гребель. Щороку приблизно 30 гребель зазнають ушкоджень, а 3-4 руйнуються повністю завдаючи величезних збитків в економіці відповідних країн. Ще раз наголошуємо, що таких могутніх водойм і гребель, які б виходили у Світовий океан, як на Дніпрі не має ніде в Європі і на земній кулі!!!

Враховуючи світовий досвід, спеціалісти бачать десятки варіантів можливої руйнації будь якої греблі. Перерахуємо основні: руйнація основи греблі; недостатня пропускна здатність водоскидів; недостатня потужність конструкції греблі, нерівномірне осідання греблі, високий поверхневий тиск; неправильна експлуатація; дефектність основних конструкцій греблі, землетруси (а по Дніпру проходить злам земної кори України!!!); падіння боліда або метеорита (типу Тунгуського в Сибіру); аварія залізничного або автомобільного транспорту; аварія водного транспорту; падіння могутнього літального апарату (включаючи ‘Антей’, ‘ Руслан’,  ‘Мрія’, які неодноразово зазнавали катастроф під Києвом, лишаючи після себе 70 метрові земляні воронки), великі непередбачувані повені; значний непередбачуваний ураган-смерч; падіння ракети або снаряду під час військових навчать; конкретні військові дії, під час яких гребля руйнується ракетним, чи могутнім артилерійським обстрілом, бомбардуванням ГЕС і гребель, торпедуванням (включаючи і радіокеровані торпеди); кримінальна диверсія (тобто свідомий підрив греблі чи ГЕС кримінальним угрупуванням, самогубцем, божевільним і подібними особами).»

Фрагмент 3. “ВИСНОВКИ.  І при мінімальному і при екстремальному варіанті можливої Дніпровської катастрофи (без урахування катастрофи Запорізької АЕС) в будь яких обставинах будуть  мільйонні людські жертви, у   Чорне море виллються радіонуклідні компоненти Київського моря, всі нечистоти міст які будуть зруйновані, сотні тон аміаку, хлору, сірчаної та соляної кислот, тони інших найшкідливіших хімкомпонентів,   тони і десятки тон важких металів і їх солей (включаючи ртуть, свинець, вісмут, нікель, сполуки фтору і інші найнебезпечніші сполуки), загинуть сотні сіл, селищ,  десятки міст, включаючи найбільші! Загине Чорне море, буде нанесена непоправна шкода всій прибережній зоні Чорного і Егейського моря, через Дарданелл почнеться катастрофічне забруднення Середземного моря, а далі через Суецький канал і Гібралтар світового океану! Всім при береговим зонам 25 країн Середземномор’я буде завдана непоправна шкода, загинуть всі курорти Середземного моря! Засипка Суецького каналу призведе до значних втрат! Внаслідок Дніпровської катастрофи може повністю зруйнуватися Європейська та світова фінансова система, почнеться небачена інфляція! Збитки від аварії Дніпровського каскаду по  попереднім підрахункам складають приблизно 4 трильйони доларів США!!!

     В разі ж, якщо Дніпровська катастрофа об’єднається    з Катастрофою Запорізької  АЕС, то слід говорити про світовий апокаліпсис, який по підрахункам своїх наслідків навіть не піддається реальному аналізу. ”

    У третій частині  про 2021 рік та Голівуд.

    Будапештський меморандум (Меморандум)  є виключно важливим для країн підписантів Меморандуму ,  Франції та Китаю,  які приєдналися до нього, а також всіх країн світу. Будапештський меморандум повинен стати темою номер один в міжнародних відносинах на найближчі три роки! Положення Меморандуму необхідно  почати виконувати країнам підписантам у повному обсязі з початку 2021 року.  Я недарма нагадав про Будапештський меморандум та Дніпровський каскад. Всі повинні зрозуміти! У людства не має альтернативи!

 Невиконання   Меморандуму призведе до катастрофи нашої планети!

    Деякі “експерти” кажуть, що Будапештський меморандум невдалий і з юридичної точки зору нікчемний. Я з цим категорично не згодний. По перше не можуть перші особи США, Великобританії, Росії, України, а потім  Франції та Китаю, підписувати юридично нікчемні документи. Це, як мінімум, некоректно.  Будапештський Меморандум 20 років успішно  працював на збереження людства і зараз, у 2021 році, можна лише здогадуватись, що могло відбутися  з планетою Земля, якби цей Меморандум не діяв! Але у 2014 році один із підписантів безвідповідально порушив умови Меморандуму та розпочав збройну агресію проти України. Це різко збільшило ризики глобальної катастрофи для всього людства, враховуючи наявність в Україні  Дніпровського каскаду та 15 енергоблоків АЕС. Події в Білорусі, сусіда України, які розпочалися у 2020 році і продовжуються зараз, ще збільшили ризики для існування людства.

    Хочу також нагадати про “мрії” деяких  ідіотів   про збройне захоплення  9 областей України, створення Новоросії і таке інше.

Я гадаю, що наразі, на початку 2021 року, створилися реальні умови для виходу із зачарованого кола та забезпечення  безпеки не тільки України, а і світу в цілому. У різних країнах  є багато професіоналів, які можуть сформулювати необхідну Програму дій. Але світовій спільноті необхідно терміново діяти!

    На мій погляд, перше що потрібно зробити у першому півріччі 2021 року,  це провести Саміт підписантів Будапештського Меморандуму, із залученням до роботи Саміту Франції та Китаю. Також до участі у Саміті  необхідно запросити всі країни, для яких є загроза в першу чергу, а це всі причорноморські та середземноморські країни.

    Одним із основних рішень   Саміту повинно стати підтвердження положень Будапештського Меморандуму та визнання неможливості будь яких військових дій на території України , які можуть спровокувати світову катастрофу внаслідок руйнації  об’єктів Дніпровського каскаду та АЕС.

    Саміт повинен рекомендувати Росії негайно вивести свої війська і всі озброєння з території Донецької та Луганської областей. Терористів  та бандитів треба нейтралізувати. Стосовно Криму, необхідно створити переговорну платформу для вироблення Плану демілітаризації півострову.

Треба повернутися до міжнародного права.  Повинні бути чітко окреслені строки повернення Криму до складу України. Принциповим є закріплення, як у Криму так і на території всієї України, без’ядерної зони. Крим, у складі України, треба перетворити у вільну економічну зону з елементами турецької Анталії та американського Лас-Вегаса. До Криму знов повернеться українська вода, яка так необхідна для розвитку агропромислового комплексу півострова.

    Такий підхід буде економічно та політично вигідним всім підписантам Будапештського Меморандуму і всім країнам світу. Такого фіналу  потрібно добитися у 2021 році. У разі реалізації такого плану, всі санкції з Росії повинні бути зняті і світовий порядок, який необхідно підтримувати в першу чергу розвиненим країнами, буде збереженим.

   Також темою Саміту  повинна стати і фінансова складова. За даними українських спеціалістів вартість ядерної зброї, переданої Україною в ім’я миру на планеті, більше 240 мільярдів доларів. Ці кошти зараз потрібні Україні на реалізацію Програми “Україна та безпека людства”, для чого пропонується створити в 2021 році міжнародний Фонд у розмірі  240 мільярдів доларів з поступовим наповненням для виконання конкретних проектів.

    В рамках цієї Програми, в Україні необхідно здійснити поетапний  вивід із експлуатації всіх АЕС, в першу чергу Запорізької, і повний перехід України  на альтернативну енергетику (сонячну,  вітрову і т.д.). Територія України повинна бути вільна від АЕС.

    Паралельно необхідно виконати повну модернізацію всіх об’єктів Дніпровського каскаду. В 2016 році спеціалісти інженерного корпусу американської армії (USACE) провели технічне обстеження об’єктів Дніпровського каскаду. Основні висновки – незадовільний  стан об’єктів і необхідність термінової модернізації всіх об’єктів Дніпровського каскаду! Минуло чотири роки! Але і до теперішнього часу зроблено дуже мало. Більш того, останніми роками необхідні кошти  виділяються дуже погано, Укрводшлях (підприємство, яке повинно вирішувати проблеми Дніпровського каскаду) фінансується незадовільно, заробітна платня працівників шлюзів мізерна, кадровий потенціал практично втрачений. Охорона об’єктів Дніпровського каскаду на низькому рівні та потребує термінових і професійних змін. Законодавча база повинна забезпечити всі процеси з реконструкції, модернізації та безпечного функціонування об’єктів Дніпровського каскаду. Прийнятий Закон про внутрішній водний транспорт  не відповідає досягненню поставлених цілей і потребує корінної переробки!

   Основними донорами міжнародного  Фонду повинні стати країни підписанти Будапештського Меморандуму, а також Франція і Китай, які приєднались до Меморандуму. Безумовно  свій внесок повинні мати  і всі причорноморські та середземноморські країни, для яких стабільність і безпека України є виключно важливою.

Чи є інший шлях розвитку ситуації? Ні!  Інший шлях – це світова катастрофа. Хто із лідерів  цивілізованих країн світу  хоче  йти цим іншим шляхом? Я впевнений – ніхто!  Можливо цим, іншим шляхом хочуть піти бізнесмени різних  країн? Впевнений – ні!

Таким чином шляхів всього два!

Перший – будувати процвітаючу планету. Другий знищити нашу цивілізацію.

Що людство вибере ми побачимо найближчим часом. Так вийшло,  що пуповина розвитку людства сьогодні є в Україні!

    А до чого ж тут Голівуд?! Для Голівуду теж є виключно важлива робота. У 2021 році необхідно розпочати виробництво фільму під робочою назвою – “Будапештський  Меморандум”. Робота над фільмом і сам фільм повинні, із різних інформаційних пазлів, сформувати для людства цілісну картину майбутнього нашої планети. Майбутнього, яке треба будувати кожен день. Міжнародний проект під назвою Україна повинен показати, що людство спроможне  мати майбутнє!

Володимир Клименко

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту