Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Бобові об’єднують світ: як проходив Agro&Food Security Forum

Назад до думок експертів

2-3 грудня у Варшаві в InterContinental hotel проходив міжнародний захід Agro&Food Security Forum (“Змінюючи ринки – змінюємо світ”) організований Асоціацією бобових Украіни та Польсько- украінською господарчою палатою за участі експертів та бізнесменів з 22 краін світу – Європи, США, Канади та краін Азіі і Африки. Найбільша кількість учасників з Украіни та Польщі.

Перший день був присвячений ознайомленню з роботою одного із найбільших інтермодальних терміналів у Європі CLIP (м. Сважендз, 300 км від Варшави), а другого дня проходили власне панельні дискусіі.

У відкритті форуму узяли участь міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль, міністр сільського господарства Республіки Польща Чеслав Сєкєрський, Надзвичайний і Повноважний Посол Украіни в Польщі Василь Боднар, та ще з десяток урядовців Польщі та керівників галузевих асоціацій.

Форум складався з трьох панелей- зерновоі, олійноі та бобовоі, на кожній із котрих обговорювалися глобальні тенденціі, нові ринки і нові можливості, насамперед для українських виробників на зовнішніх ринках. В обговоренні брали участь найсильніші експерти та аналітики різних краін, представники ключових гравців ринку. Зокрема на зерновій панелі модератором виступав президент УЗА Микола Горбачьов, бобової – Гаурав Джайн, знана постать в агробізнесі Азії. Однією із найбільш цікавих тем обговорення була тема бобових у світі, стратегії зміцнення на ринках Індії та Китаю.

Суніл Кумар Сінгх, керуючий директор NAFED (Індія) розповів про можливості інтеграції украінських виробників у ланцюги постачань до Індії. Своіми інсайтами щодо розвитку ринків на бобові в Європі та Азії ділилися інші відомі експерти, зокрема Хусейн Арслан ( Канада), Юсуф Меміш ( Туреччина), Аміт Гоял ( Індія), Діпак Равак ( Канада), Судхакар Томар ( ОАЕ).

З обох сторін наголошувалось на розмові цифр та фактів, а не емоцій, ( памятаємо, що саме цей міністр виступив категорично проти вільної торгівлі Украіни з ЄС), через що, очевидно, й була відмінена прес- конференція міністрів для журналістів обох краін. Звучав заклик починати говорити й домовлятись, а не просто ставити перепони. Український міністр зізнався, що польський агросектор наразі за своїми показниками виробленого аграрного продукту утричі перевищує показник українського агросектору. В основному за рахунок поглибленої переробки. Є над чим попрацювати. І головне, у разі спільних зусиль наші дві краіни здатні зробити більше для світу в питанні продовольчої безпеки.

Професійно, цікаво, велика кількість контактів, які цілком можливо переростуть в контракти. Вражає велика організаційна робота команди Антоніни Скляренко (ГС «Асоція бобових Украіни»), насамперед поза межами Украіни. Так само вражав польський інтермодальний термінал сучасним обладнанням, новітніми вагонами, тисячами транспортних одиниць, потужністю і мобільністю прийому вантажів, надійністю логістичних перевезень. Було очевидно, що мільйони інвестицій тут вкладені мікроскопічно точно. Одначе одна деталь не могла не вразити своєю дошкульністю для украінців. Суперсучасний термінал, за котрим стоять європейські інвестиціі, не приховував своїх планів збудувати найновіший пункт в 2025 році на кордоні … з Білоруссю. Як сказав операційний директор терміналу, ” …збройні конфлікти були й сто років тому, однак вони колись завжди закінчувалися й розпочинався бізнес. Так буде й тут. А для торгівлі з Китаєм залізничний шлях через Білорусь та росію – найкоротший”. Ну ось такі реалії. До речі, поки що з цим терміналом не працювала жодна українська компанія.

Ігор Самойленко.
Киів- Варшава- Киів.

https://www.zerno-ua.com

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Асоціація виробників,
переробників та експортерів зерна
, 1997-2025.
При цитуванні і використанні будь-яких матеріалів
посилання на Українську зернову асоціацію обов'язкове.
При використанні в інтернет обов'язкове так само
гіперпосилання на https://uga.ua Розробка сайту