Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Бізнес озвучив три основні кроки покращення ситуації в агро

Назад до думок експертів

Найперше державі потрібно звернути увагу на наявність в Україні сірого ринку зерна, оскільки частина валютної виручки не повертається в країну. Вже рік є різні ініціативи, що з цим робити, але до сьогодні немає результату.

Про це повідомив генеральний директор Kernel Євген Осіпов під час конференції GRAIN UKRAINE 2023.

Друге важливе питання, на думку Євгена Осіпова, — це стимулювання внутрішньої переробки: «Про це багато говорять, але ми, як найбільший переробник в Україні, якихось дій у даному напрямі не бачимо. Як приклад, в тому ж зерновому коридорі, окрім зерна, стоять олійні танкери і балкери для шроту. Якщо за 2 місяці простою за зерновий корабель витрати становитимуть до $1 млн, то олійний танкер за 2 місяці може коштувати $3 млн. І за всю цю неефективність платить саме аграрій, оскільки знижується закупівельна ціна. Я думаю, що варто робити фокус на експорті продукції з доданою вартістю, такої як м’ясо, цукор, соняшникова олія, шрот».

Третім фактором гендиректор Kernel виділив систему оподаткування, назвавши це конфліктом усього життя: бізнес хоче, щоб податки були меншими, держава — якнайвище. Він наголосив, що найголовніше — не розмір податку, а система адміністрування та прозорість прийняття рішень.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту