Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Андрій Челомбітко: Ми стурбовані зростанням обсягів недоброякісних та фальсифікованих засобів захисту рослин

Назад до думок експертів

Застосування пестицидів та агрохімікатів сьогодні допомагає сільськогосподарським виробникам збільшити врожайність рослин, а також задовольнити глобальний попит на продукцію агропромислового комплексу. Однак нас дуже турбує ситуація склалася збільшення обсягів поширення недоброякісних та фальсифікованих засобів захисту рослин (ЗЗР) в Україні. На цьому наголосив директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю і сфері насінництва та розсадництва Андрій Челомбітко під час конференції «Зниження кількості надходження фальсифікованих ЗЗР до країни, забезпечення присутності на ринку та використання сільгоспвиробниками тільки якісних ЗЗР»

За його словами, збільшення обороту саме фальсифікату ЗЗР було спровоковано запровадженнями мораторію на перевірки суб’єктів господарювання. «За час мораторію на дуже багато недобросовісних «торговців» скористалися ситуацією і розпочали масове розповсюдження, зокрема через роздрібну мережу, фальсифікованих та підроблених пестицидів та агрохімікатів для сільськогосподарського застосування. Не лише дуже негативно позначається на репутації України як надійного партнера в товарообігу якісною продукцією рослинного походження, але й наносить непоправної шкоди довколишньому середовищу та здоров’ю людей», – зазначив Андрій Челомбітко.

Він наголосив, що питання покращення фітосанітарного стану українських полів є одним із найважливіших при створенні сприятливого клімату для вдалих врожаїв та експорту рослин українського походження. Складовою таких умов є застосування сільськогосподарських якісних ЗЗР, контроль за їх обігом та виконання вимог країн-партнерів України у міжнародній торгівлі при виробництві та експорту рослин та продуктів рослинного походження.

У свою чергу заступник начальника управління фітосанітарної безпеки – начальник відділу захисту рослин Віктор Стефківський наголосив, що ринок фальсифікату на території України становить від 20 до 30%, а в роздрібній торгівлі ця цифра сягає 50%.

За розрахунками спеціалістів потреба українських сільгоспвиробників в агрохімікатах становить близько 100 тис. тонн на рік (близько 2 млрд дол.), що є надзвичайно привабливим для підробок.

До функцій Держпродспоживслужби належить, зокрема, і державний контроль  за обігом ЗЗР. З поточного року мораторій на проведення заходів  державного контролю  в сферах захисту та карантину рослин, що дозволяє відносити контроль у вказаних сферах та навести лад із обігом фальсифікованих ЗЗР.

Як уже повідомлялося, Держпродспоживслужба та проект Твінінг «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб» оголосили про запуск кампанії з інформування малих і середніх фермерських господарств про ризики і небезпеку, що пов’язані з використанням фальсифікованих засобів захисту рослин «СТОП нелегальні засоби захисту рослин». У рамках кампанії були розроблені та надруковані тематичні буклети, на сайті Держпродспоживслужби створена рубрика «СТОП нелегальні засоби захисту рослин», яка наповнюється відповідними інформаційними матеріалами, а також відзняті відеоролики про шкоду та небезпеку фальсифікованих ЗЗР.

http://www.consumer.gov.ua

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту