Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Аграрний комітет Ради визначив головні завдання на осінь

Назад до думок експертів

Сьогодні Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин провів круглий стіл, темою якого були пріоритетні завдання Комітету на період роботи дев’ятої сесії Верховної Ради України. Захід відбувся за участю народних депутатів України, заступника Міністерство аграрної політики та продовольства України з питань розвитку фермерських господарств України Віктора Шеремети, Керівника сектору сільського господарства Представництва Європейського Союзу в Україні Крістіана Бен Хелла, Генерального директора Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанишиної, Голови Держпродспоживслужба Володимира Лапи, в.о. Голови Держгеокадастру України Олександра Колотіліна, Першого заступника Держрибагентства України Фалея Володимира, Директора ДП АІРТ Ігоря Клименка, Президента Національної академії аграрних наук України Ярослава Гадзала, керівників та представників профільних аграрних асоціацій, Представництва ЄС в Україні, провідних аграрних підприємств, експертів, науковців тощо. 

Повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник голови комітету Олександр Бакуменко

Нашою головною метою на період 9-ї сесії є завершення роботи, розпочатої в попередніх сесіях, з опрацювання і просування надважливих аграрних законопроектів, а також збільшення позитивних результатів в цьому напрямку.

Нагадаю, що Верховна Рада в кінці восьмої сесії цілий день 10 липня присвятила розгляду аграрних законопроектів. І ми отримали прекрасний результат. Загалом, протягом восьмої сесії в цілому було прийнято чотири Закони та три законопроекти у першому читанні.

Хочу відмітити, що виконання Угоди про асоціацію з ЄС було і залишається пріоритетом у роботі Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

Так, Комітетом налагоджена системна співпраця з Комітетом ВРУ з питань європейської інтеграції, Представництвом Європейської Комісії, Кабінетом Міністрів України, профільним міністерством та галузевими асоціаціями. Я дуже вдячний усім, хто задіяний у цій роботі, адже саме завдяки нашим об’єднаним зусиллям стає можливим досягнення прогресу євроінтеграційного курсу України.

Незважаючи на вже досягнуті результати, попереду ще багато роботи, яку нам потрібно виконати, в тому числі для повної імплементації українського законодавства до вимог законодавства Європейського Союзу.

На наступну сесію Верховної Ради ми також запланували опрацювання та прийняття значної кількості законопроектів в аграрній сфері.

Так, це законопроекти, вже розглянуті Комітетом і підготовлені для розгляду у Верховній Раді України у другому та повторному другому читанні, а саме:

📍доопрацьований Комітетом до другого читання проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками (реєстр. № 3157). 

Метою цього законопроекту є посилення захисту прав вітчизняних сільгосптоваровиробників, фермерських господарств, фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність у сфері сільськогосподарського виробництва.

📍доопрацьований Комітетом до другого читання проект Закону України про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення і розвитку сімейних фермерських господарств та припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності (реєстр. № 7060).

Зазначеним законопроектом пропонуються зміни, які направлені на спрощення доступу громадян України, які виявили намір створити або розширити сімейне фермерське господарство, до земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності.

📍доопрацьований Комітетом до повторного другого читання проект Закону України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру» (реєстр. № 4532). 

Завданням цього законопроекту є збереження потенціалу бурякоцукрової галузі та забезпечення її подальшого розвитку на ринкових засадах.
Прийняті в першому читанні законопроекти (потребують розгляду у Комітеті до другого читання):

📍проект Закону України про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству (реєстр. № 8121).
Зазначеним законопроектом пропонується запровадити на законодавчому рівні дієві запобіжники для захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі економіки, удосконалити процедуру державної реєстрації земельних ділянок, речових прав на них, порядок взаємодії Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, вирішити ряд інших питань у сфері регулювання земельних відносин.

📍надзвичайно важливий євроінтеграційний проект Закону України про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів (реєстр. № 8450).

Законопроект розроблено з метою гармонізації законодавства України із законодавством Європейського Союзу, забезпечення належного рівня захисту здоров’я та інтересів споживачів, їх поінформованості, встановлення засобів гарантування права споживачів на інформацію та процедури надання інформації про харчові продукти.

Проект Закону встановлює правові та організаційні засади надання споживачам інформації про харчові продукти, загальні принципи та вимоги щодо інформації про харчові продукти, зокрема, стосовно маркування харчових продуктів, а також обов’язки операторів ринку з доведення цієї інформації до інших операторів ринку та до споживачів.

Також Комітетом розглянуто вкрай важливий проект Закону України про сільськогосподарську кооперацію (реєстр. № 6527-д), метою якого є системне та комплексне регулювання усіх правовідносин щодо утворення, діяльності та припинення сільськогосподарських кооперативів з урахуванням міжнародних стандартів та кращих світових практик. Даний законопроект готовий для розгляду Верховною Радою України у першому читанні.

Крім того, аграрний Комітет розглянув євроінтеграційний проект Закону Про вимоги до предметів та матеріалів, що контактують з харчовими продуктами (реєстр. № 4611), який є в дорожній карті законодавчого забезпечення виконання Угоди про Асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони на 2018-2019 роки. Даний законопроект повністю підготовлений для розгляду Верховною Радою у першому читанні.

Метою цього законопроекту є встановлення правових та організаційних засад обігу предметів і матеріалів, призначених для безпосереднього або опосередкованого контакту з харчовими продуктами для збереження здоров’я споживачів та захисту їх інтересів, а також адаптація законодавства України до законодавства Європейського Союзу у сфері безпечності харчових продуктів.

На найближчому засіданні Комітет планує розглянути проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо відстеження і маркування генетично модифікованих організмів та обігу, відстеження і маркування харчових продуктів, кормів та/або кормових добавок, ветеринарних препаратів, отриманих з використанням генетично модифікованих організмів» (реєстр. № 7210), який також є в зазначеній мною вище «дорожній карті» євроінтеграційних законопроектів.

Дія законопроекту № 7210 поширюється на генетично модифіковані організми, харчові продукти, корми та/або кормові добавки, ветеринарні препарати, вироблені з генетично модифікованих організмів, що пройшли державну реєстрацію у встановленому порядку.

Також нагадаю, що минулого тижня у Верховній Раді було зареєстровано проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин (реєстр. № 9022). Цей законопроект розроблено з метою приведення законодавства України у відповідність до положень законодавства Європейського Союзу.

Законопроект встановлює єдині правила державного нагляду і контролю за ідентифікацією та реєстрацією тварин в господарствах операторів ринку тварин; відповідальність за невиконання операторами ринку тварин вимог чинного законодавства з ідентифікації та впровадження адміністративних санкцій до громадян та посадових осіб при виявленні порушень; забезпечує більш ефективний та дієвий засіб виявлення, локалізації, контролю і при можливості ліквідації хвороб тварин, занесених на територію України; створює державну базу даних домашніх тварин – котів, собак та диких тварин, які перебувають у неволі чи у напіввільних умовах для простежуваності їх переміщення тощо.

Відзначу, що наразі активно розробляються в новій редакції законопроекти про ветеринарну медицину та про карантин рослин. Дані законопроекти найближчим часом будуть зареєстровані у Верховній Раді і восени розглянуті в установленому порядку.

Необхідно сказати, при аграрному Комітеті створена робоча група з напрацювання пропозицій щодо проведення земельної реформи. До складу цієї робочої групи увійшли народні депутати України – члени Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, представники Мінагрополітики, Держгеокадастру, аграрних асоціацій, експерти Світового Банку та науковці. Опрацьовано вже значну кількість матеріалів і зовсім скоро ми матимемо проект Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Отже, у нас є позитивні результати. Проте сьогодні, перед нами ще залишається багато завдань, задля вирішення яких необхідно, щоб законодавча та виконавча гілки влади працювали як один-єдиний механізм. А для цього необхідно проводити зустрічі з метою обговоренння і висловлення думок щодо питань, які потребують нагального законодавчого врегулювання. І ми сьогодні мали досить потужну спільну роботу. Я щиро вдячний всім учасникам круглого столу за активну участь в обговоренні ! Сподіваюсь, що висловлені пропозиції стали закликом до рішучих кроків для якісної і швидкої розробки необхідних законопроектів.

Хочу зазначити, що аграрний Комітет не тільки підтримує законодавчі ініціативи в галузі АПК, а й виступає ефективним майданчиком для доопрацювання поданих законопроектів там, де це потрібно, забезпечує зворотній зв’язок з профільними асоціаціями. Важливими елементами роботи Комітету над євроінтеграційними законопроектами також є активна співпраця з Представництвом Європейського Союзу в Україні.А народні депутати України – члени аграрного Комітету і надалі докладатимуть максимум зусиль для підготовки і прийняття законопроектів у сфері сільського господарства !

http://komagropolit.rada.gov.ua

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту