Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Яку врожайність пшениці очікують українські фермери у 2023 році?

Назад до всіх новин

В другій половині червня 2023 року компанією УкрАгроКонсалт разом з Українською Зерновою Асоціацією було проведено опитування серед аграрних виробників щодо очікуваної врожайності пшениці. В опитуванні прийняли участь 186 господарств з 20 областей, в обробітку яких сумарно знаходиться більше 120 тис.га. Більшість господарств знаходяться на заході, півночі та в центрі, що відображає тренд зсування вирощування всіх культур до північного заходу країни. Площі пшениці в опитуваних господарствах складають від 13 до 7 500 га, але більшість з них обробляють від 100 до 500 га.

Розподіл респондентів за площею пшениці

Площа пшениці Кількість анкет
≥ 2000 га 11
≥ 1000 > 2000 га 20
≥ 500 > 1000 га 37
≥ 100 > 500 га 95
< 100 га 22

59% респондентів вказували на дефіцит зволоження грунту цього року. Особливо складною ситуація була в центрі на півночі. Надлишок вологи спостерігався в одиничних випадках на заході та півночі.

Не дивлячись на складний матеріальний стан господарств, та суттєве скорочення маржі виробництва протягом попереднього сезону, майже половина господарств (48%) змогла внести добрива на рівні не нижче минулорічного. В тому числі 5% господарств навіть збільшили внесення, особливо це помітно на півдні країни.

Серед додаткових коментарів відзначимо зростання використання рідких добрив. Також слід зазначити, що господарства, які скоротили використання добрив, однією з причин називали дефіцит вологи в ґрунті в необхідний період.

Нестача вологи також є однією з причин скорочення обробітку посівів ЗЗР, але таких господарств небагато (19%) і зосереджені вони більшістю на півночі країни.

Левова частка господарств (81%) використовували  ЗЗР за технологією, але відмічали перехід з брендових хімікатів до дешевших генериків.

 

Переважна більшість господарств (58%) очікує, що за показником урожайності пшениці рік буде не гірший ніж минулий. В тому числі 12% опитаних прогнозує зростання урожайності, особливо в центральному регіоні. В той же час скорочення урожайності очікують 42%, переважно на півночі. Саме в північній частині знаходиться суттєва частка господарств, які відмічали нестачу вологи, скорочення внесення добрив та використання ЗЗР.

Показники очікуваної урожайності досить високі і складають від 3 до 8т/га. Більшість господарств (64%) очікує, що врожайність перевищить 5т/га. Найбільш оптимістично налаштовані господарства заходу та півдня країни, найгірші очікування – на півночі. Середньозважений показник врожайності складає 5,46 т/га.

Крупніші за площами пшениці господарства отримають вищу врожайність за рахунок кращого дотримання технологій. Опитування показують, що найбільш ефективними є господарства з площею пшениці вище 500 га. Найнижча урожайність очікується у господарств менше 100 га.

Спираючись на оперативні дані МінАП щодо сіву озимих та ярих, та використовуючи отримані очікування урожайності в розрізі областей ми виходимо на валовий збір 24,4млн.тон в сирій вазі чи 23,5-24млн.т у вазі після доробки. Це значно перевищує поточні ринкові очікування, які за нашими спостереженнями складають 15,6-18 млн.т.

Детальна інформація про експорт зернових культур і продуктів їх переробки, баланси попиту і пропозиції, цінові тенденції, стан посівів та хід збиральної/посівної кампанії в країнах Чорноморського регіону, доступна на онлайн платформі AgriSupp від УкрАгроКонсалт.

https://ukragroconsult.com

Ще новини

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту