Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Україна завершила 2020/2021 МР з загальним експортом 48,8 млн т зернових та олійних

Назад до всіх новин

Україна завершила зерновий маркетинговий рік 2020/2021, який видався непростим через кліматичні умови та погодні катаклізми, а також значне зростання цін і, як наслідок, кризу невиконання форвардних контрактів. За результатами року за оцінками аналітиків УЗА, Україна експортувала  48,8 млн т зернових та олійних культур з врожаю 84,2 млн т.

«Попри різні природні, фінансові та економічні кризи, Україна завжди вирощувала зерно і буде продовжувати його вирощувати та експортувати. Сьогодні Україна виробляє втричі більше зерна, аніж здатна спожити самостійно. Один із факторів такої ситуації – це зменшення населення країни, в той час як у світі, особливо в Південно-Східній та Південній Азії воно продовжує досить динамічно зростати і створювати додатковий попит на продовольство. Україні доволі пощастило, що вона може експортувати стільки надлишку зерна, скільки здатна виростити і воно знайде свого покупця на світовому ринку», – зазначив Президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов.

Якщо глянути на експорт в розрізі культур, то експорт пшениці не сягнув граничного показника прогнозованого в Меморандумі між учасниками ринку та профільним міністерством, і склав 16,5 млн т (граничний обсяг прогнозувався на рівні 17,5 млн т) при врожаю пшениці в 2020 році 25,3 млн т.

Також Україна експортувала 4,2 млн т ячменю із валового врожаю близько 8 млн т та 23,5 млн т кукурудзи (що теж нижче прогнозованого граничного обсягу 24 млн т) при валовому врожаю близько 30 млн т. Також було експортовано 2,4 млн т ріпаку при врожаю близько 2,6 млн т та близько 1,5 млн т сої при валовому врожаю 2,7 млн т.

За словами Миколи Горбачьова, минулий маркетинговий рік був доволі успішним з точки зору логістики та інфраструктури – не було жодних затримок та перешкод для транспортування зерна залізницею, при цьому розвивалися річкові перевезення. Втім, ухвалений закон «Про внутрішній водний транспорт» створить перешкоди для подальшого розвитку власне перевезень зерна річкою суднами під українським прапором, оскільки поставить наших перевізників в нерівні економічні умови з суднами під іноземним прапором, не кажучи вже про досить суттєві загрози для національної безпеки України, як у військовому вимірі, так і в екологічному.

В новому сезоні завдяки сприятливим погодним умовам, сподіваємося, що вони будуть сприятливими до самого завершення збору врожаю, Україна може отримати новий рекордний врожай понад 100 млн т зернових та олійних. Поки всі фактори цьому сприяють, і маємо надію, що несприятливі погодні умови, які трапляються в регіонах не зашкодять загальному обсягу врожаю та його якості. За таких умов, експорт з України зернових та олійних в наступному сезоні може досягти позначки сезону 2019/2020 і скласти близько 62,3 млн т.

Основні виклики в новому сезоні для зернового ринку – це логістика (через можливий рекордний врожай зерна), погодні умови та непродумані законодавчі зміни.

Коротко

Ще новини

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту