Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Румунський порт Констанца втратив більше половини українського транзиту зернових

Назад до всіх новин

За підсумками перших десяти місяців 2024 року порт Констанца зменшив перевалку українського зерна проти аналогічного періоду минулого року на 52%, повідомляє галузеве видання Hellenic Shipping News із посиланням на Reuters.

Констанца почала втрачати вантажопотік українського зерна після відкриття «зернового коридору», коли стабілізувався судноплавний трафік з портів Великої Одеси.

У жовтні румунський порт відвантажив 490 000 тонн українського зерна проти 430 000 тонн у вересні. Цей результат виявився найбільшим за останні чотири місяці, проте майже вдвічі поступається обсягам лютого, березня та квітня 2024 року, коли транзит щомісяця перевищував 800 000 тонн. У порівнянні з жовтнем минулого року вантажопотік зменшився у 2,4 раза, пише mind.ua.

Загалом після початку повномасштабного російського вторгнення та переорієнтації української експортної логістики транзитом через Констанцу доправлено 28,3 млн тонн українських зернових.

Майже половину цього обсягу відвантажено у 2023 році — 14 млн тонн. Торік цей альтернативний напрямок неабияк підтримав українських експортерів — через румунський порт пройшла приблизно третина всього українського експорту зернових. У 2022 році транзит зерна становив 8,6 млн тонн.

Румунія є одним з найбільших експортерів зерна в ЄС. Порт Констанца також обробляє зернові вантажі з сусідніх країн, які не мають виходу до моря, в тому числі Сербії, Угорщини та Молдови.

«Але падіння потоків українського зерна означає, що загальний експорт зерна через Констанцу впав на п’яту частину, порівняно з минулим роком, і склав 23,5 млн тонн за перші 10 місяців», — пише Hellenic Shipping News.

Віолетта Громова, Latifundist.com

Ще новини

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Асоціація виробників,
переробників та експортерів зерна
, 1997-2025.
При цитуванні і використанні будь-яких матеріалів
посилання на Українську зернову асоціацію обов'язкове.
При використанні в інтернет обов'язкове так само
гіперпосилання на https://uga.ua Розробка сайту