Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

В Україні прогнозують аномально спекотне літо – чого чекати аграріям

Назад до думок експертів

За інформацією Укргідрометцентру, з червня по серпень у всіх областях України очікується спекотна погода, з перевищенням температурної норми до 2,5 градусів.

Як зазначають метеорологи, у червні температура повітря буде вище норми на 1-1,5 градуса на всій території країни. У липні очікується аналогічна ситуація, тільки на Прикарпатті це відхилення буде ще більшим – спекотніше норми на 2-2,5 градуса. У серпні найспекотніше буде в західних областях, на решті території країни – до 1,5 градусів вище норми.

Затвердити такі прогнози Укргідрометцентру дозволяють дані Національної метеослужби США, яка щомісяця прораховує для території України прогноз.

“В даному випадку, це на все літо, на три місяці. Це температура, яка вище норми, або значно вище норми. Особливо це стосується центральних і південних регіонів України”, – зазначив  директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

Він підкреслив, що квітень та початок травня в більшості областей України стали найтеплішими за весь період регулярних спостережень (від 80 до 150 років), температура перевищила норму на 5-6 градусів.

Група міжнародних вчених в дослідженні, оприлюдненому в виданні Nature Climate Change, висловила думку, що якщо середній рівень температури збільшиться на 2 градуси, від показників, які були до індустріальної революції, то більше ніж чверть планети чекатиме посуха. Вони дослідили 27 різних кліматичних моделей майбутнього та визначили ті регіони землі, які найбільше постраждають від посухи, коли глобальне потепління збільшить температуру на 1,5-2 градуси по Цельсію. За їх словами, коли температура сягне позначки двох градусів, посухою буде вражено 20%-30% поверхні суші. На думку вчених, тривалість найбільших посух в Європі буде в три-чотири рази більше.

«Я такого квітня, як у 2018, не пам’ятаю взагалі, за всі 18 років, що я в бізнесі агрострахування. Боюся, в наступні 10 років події подібно посухи травня-червня 2003 року, коли врожай в Україні був найгіршим з 1940, будуть повторюватися раз на 10 років, якщо не частіше», – зазначає директор з інновацій та розвитку “Аграрної Агенції АГРОС”,  експерт страхового ринку Володимир Юдін.

«Ранні ярі культури — ячмінь, пшениця, зернобобові, знаходяться в початкових фазах розвитку, утворення сходів, і висока температура, відсутність опадів, вітер і низька відносна вологість повітря — все це створює досить напружені умови для цих культур», — зазначила керівник відділу агрометеорології Укргідрометцентру України Тетяна Адаменко.

За даними Укргідрометцентру, спекотна погода буде мати двоякий вплив на сільськогосподарські культури: прискорить дозрівання зерна ранніх зернових, сприятиме інтенсивному розвитку пізніх культур, але тільки до тих пір, поки вистачить запасів вологи в ґрунті, в подальшому ж погодні умови можуть призвести до поширення такого явища як посуха.

«Заморозки є шкідливим явищем, але більш шкідливе явище в Україні для майбутнього урожаю — це посуха. На сьогодні ми не маємо ще таких зведень, що розпочалась посуха. Але, зважаючи на те, що метеорологи прогнозують аномально спекотне літо, подумати про можливі наслідки погодних катаклізмів, застрахувавши свої посіви, зараз повинен кожен відповідальний аграрій. На сьогоднішній день фермер може захистити себе від агроризиків за допомогою страхування врожаю. Але не кожен вдається до цього, бо сподівається зекономити гроші. На жаль, така позиція фермерів часто призводить до значних збитків, враховуючи, що сільське господарство досить ризикований бізнес», – підкреслює Володимир Юдін.

За його словами, різке підвищення температури несе і ще один головний біль аграріям – надзвичайно сприятливі умови для активізації, розвитку і поширення грибкових захворювань таких як септоріоз, фузаріоз, фомоз та ін. У цих умовах шанси втратити свій урожай зростуть в рази, тому фермеру просто необхідно прорахувати ризики, пов’язані з можливою втратою врожаю і, щоб не зазнати збитків в разі настання форс-мажору, застрахувати свої посіви.

«Сільгоспвиробникам необхідно з усією відповідальністю підійти до вибору страхового партнера. Діяльність “Аграрної Агенції АГРОС”  спрямована на пошук оптимальних страхових умов для фермера виключно серед перевірених часом страхових компаній. Ми враховуємо побажання клієнта і його фінансові можливості, консультуючи його щодо умов страхового договору. При цьому ми відповідальні перед клієнтом за умови виконання договору про страхування», – резюмує Володимир Юдін.

За словами експерта, страхові компанії пропонують фермерам різні програми, які в разі настання страхового випадку, пов’язаного з природними катаклізмами, компенсують втрати врожаю. При цьому сума відповідальності, в основному, встановлюється в розмірі вартості майбутнього врожаю тієї чи іншої сільгоспкультури.

https://agroreview.com

Інші думки

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту