Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

УЗА представила на засіданні FAO бачення відновлення зернового виробництва та експорту зерна з України

Назад до всіх новин

Президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов 7 липня 2023 року взяв участь в спеціальному заході FAO «Україна: годує світ. Важливість Чорноморської зернової ініціативи для глобальної продовольчої безпеки», який проходив в рамках 43 конференції FAO.

Микола Горбачьов представив складну поточну ситуацію в зерновій галузі України через агресивну війну росії, блокування та перешкоджання зерновому експорту, результати минулого сезону в Україні і окреслив перспективи нового зернового сезону для України та світу.

Президент УЗА наголосив на важливості України для продовольчої безпеки світу і окреслив ті проблеми, які перешкоджатимуть Україні відновити виробництво зерна на рівні до повномасштабного вторгнення. Попри те, що минулого сезону Україна відправила на експорт 58 млн т зерна, вже в цьому сезоні експорт може скласти всього 44,8 млн т. Це пов’язано як з меншим врожаєм в цьому році, так і дорожнечею логістики, яка фактично завдає збитків українським виробникам.

Постійне блокування росією роботи «зернового коридору» коштувало українським аграріям понад 1 млрд доларів виплат за простій суден, а разом зі значно дорожчою логістикою експорту через сухопутний кордон – це з’їдає доходи виробників.

Микола Горбачьов наголосив на важливості морського шляху експорту з України, зокрема необхідність роботи «зернового коридору» навіть без участі росії. Також він підкреслив на важливості розвитку Дунайського шляху експорту за рахунок організації якірної стоянки в румунських територіальних водах для перевалки зерна на великотоннажні судна, яке транспортуватиметься баржами з дунайських портів. Це дозволить значно знизити вартість логістики та сприятиме розвитку ефективного маршруту, незалежного від «зернового коридору». Організація рейдової перевалки, забезпечення цілодобової роботи Сулинського каналу в Румунії та розвиток українського гирла Бистре забезпечить обсяги експорту через Дунайський шлях на рівні 30-35 млн т зерна в річному вимірі.

Окремо Микола Горбачьов наголосив на проблемі замінування українських сільськогосподарських земель, що матиме великий вплив на здатність України відновити зернове виробництво до попередніх показників. Адже падіння виробництва зернових та олійних зі 106 млн т перед повномасштабним вторгненням до 69 млн т в цьому році має величезний вплив на зростання цін на світовому ринку і посилення продовольчої інфляції, яка навіть в країнах ЄС досягла 15% і вище.

Тому УЗА наголошує на необхідності розмінування українських сільськогосподарських земель та збільшення допомоги в цьому з боку світового співтовариства та міжнародного бізнесу для відновлення аграрного виробництва та зменшення тиску на ціни на світовому ринку продовольства.

 

Коротко

Ще новини

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту