Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

УЗА закликає парламент підтримати законопроєкт №2289

Назад до всіх новин

Українська зернова асоціація разом з іншими бізнес-асоціаціями звернулася до українського парламенту  із проханням підтримати Проєкт Закону «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України» №2289 від 18 жовтня 2019 року на найближчому пленарному засіданні.

Цей законопроект покликаний розблокувати ввезення зразків інноваційних засобів захисту рослин для наукових досліджень та державних випробувань шляхом внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати». Зокрема, є потреба вилучити із закону норму, відповідно до якої обов’язковою умовою завезення та застосування в Україні зразків незареєстрованих пестицидів, що використовуються для державних випробувань та наукових досліджень, є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються, яку на практиці виконати неможливо.  Немає такої норми й в законодавстві ЄС, а в українському з’явилася тільки в грудні 2015 року.

Так, з 2016 року виробники інноваційних оригінальних засобів захисту рослин зіткнулися з фактичною неможливістю проведення наукових досліджень та державних випробувань і, в подальшому, державної реєстрації ЗЗР в Україні через вищезгадану вимогу. Через це українські аграрії або не отримують доступу до сучасних ЗЗР одночасно із своїми конкурентами (наприклад, із ЄС та США) або ж не отримують доступу до інновацій взагалі через недоцільність або неможливість реєстрації в країні виробництва у зв’язку з відсутністю там цільових об’єктів (шкідників, хвороб, бур’янів). 

Як результат, втрати аграріїв через недоотримання врожайності при цьому становлять близько 3 млрд грн. щорічно. Окрім того, економічних втрат зазнає і держава, адже аграрна галузь забезпечує 39% від загального обсягу експорту, 19% ВВП та 40% валютних надходжень. 

Втрачає також і українська наука, оскільки дослідження інноваційних хімічних і біологічних речовин, які потенційно можуть використовуватися в українському сільському господарстві, є одним із основних чинників розвитку української агрохімічної науки. Так, на початку 2018 року провідні виробники оригінальних ЗЗР були змушені скоротити обсяг інвестицій в науково-дослідну діяльність в Україні на 60%, а в 2019 році – на понад 80%. Заблокованими залишаються близько 95% інноваційних препаратів. 

Ухвалення законопроєкту матиме також відчутний і позитивний екологічний ефект. Інноваційні ЗЗР нового покоління могли б суттєво посилити рівень екологізації сільського господарства, а саме: знизити обсяги внесення ЗЗР на 30-40%. Окрім того, вони дозволять зменшити обсяг робочого розчину в 2 рази, значно підвищити безпековий профіль, адже нові препарати не змиваються дощем, не зносяться вітром, мають набагато менший період напіврозпаду та набагато ефективнішу цільову дію на об’єкт.

УЗА звертається до українських парламентарів дослухатися до українських аграріїв, науковців, бізнесу-спільноти та аграрних асоціацій і підтримати законопроєкт №2289 на найближчому пленарному засіданні.

 

 

Ще новини

Зв'язатися з нами

© Асоціація
виробників, переробників та експортерів зерна
, 1997-2021.
При цитуванні і використанні будь-яких
матеріалів посилання на Українську зернову
асоціацію обов'язкове. При використанні в
інтернет обов'язкове так само гіперпосилання
на http://uga.ua Розробка сайту