Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Аграрії вимагають відновлення повноцінного Мінагрополітики

Назад до всіх новин

УЗА та інші аграрні асоціації, які представляють весь спектр аграрного сектору країни, вимагають створення Міністерства аграрної політики та продовольства України з необхідними повноваженнями для ефективної роботи.

Асоціації звернулися з відповідним листом до Президента України з вимогою не допустити урізання повноважень відновленого Міністерства аграрної політики та продовольства на користь не галузевого Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Представники аграрної галузі вважають неприпустимим, коли галузеве Міністерство не матиме відповідних повноважень для формування політики. Зокрема, є нелогічним та шкідливим, коли Мінекономіки залишить за собою повноваження з формування та реалізації державної політики розвитку сільського господарства; формування та реалізації державної політики у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, координації діяльності наукових та науково-дослідних установ в аграрній сфері тощо. В той же час, Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів планують передати повноваження з формування державної політики у сфері розвитку рибного та лісового господарств.

Такі кроки є вкрай незрозумілими, непослідовними та руйнівними для аграрного сектору з точки зору необхідності акумуляції державної політики щодо аграрної галузі в окремому центральному органі виконавчої влади, для чого, власне і було відновлено  Міністерства аграрної політики та продовольства.

Натомість розпорошення повноважень в сфері аграрної політики по різних непрофільних міністерствах позбавить відновлене Мінагрополітики фактично левової частини повноважень, необхідних для ефективної роботи та сприяння розвитку аграрної галузі. Це призведе до створення в Україні так званого «багатовладдя та хаосу в АПК», що унеможливлює ефективну роботу агропродовольчих підприємств та успішний розвиток аграрної галузі в цілому.

Аграрний сектор є наріжним каменем сьогодні для забезпечення економічного зростання, продовольчої безпеки країни, стабільності національної валюти, соціального захисту населення та розвитку сільських територій. Адже аграрна галузь забезпечує 20% робочих місць, 19% ВВП та понад 40% валютних надходжень країни від експорту. Тому логічним та, водночас, надзвичайно важливим фактом для бізнесу та громадської спільноти є наявність одного окремого спеціалізованого органу державної влади загальнонаціонального рівня, який відповідатиме за визначення пріоритетних напрямків розвитку сільського господарства, формування аграрної політики, забезпечення збільшення аграрного виробництва та контролю якості і безпечності харчових продуктів тощо.

Наші партнери та конкуренти на світовій продовольчій арені мають власні профільні аграрні міністерства для розвитку, просування та ефективного функціонування аграрної галузі. Україна не виняток – нам потрібно й надалі розвивати нашу галузь. Окрім того, на наших плечах і велика відповідальність не лише за продовольчу безпеку всередині країни, але й світу. Сьогодні Україна є одним із суб’єктів забезпечення продовольчої безпеки світу,  експортує свою продукцію практично в кожну країну світу –  понад 190 країн і забезпечує продовольством понад 150 млн людей у світі.
  
Довідково
 
Українська Зернова Асоціація (УЗА) – це об’єднання виробників, переробників та найбільших експортерів зерна, які щорічно експортують близько 90% української зернової продукції. У 2020 році Україна експортувала зернових на суму $9,4 млрд.
 
Основною метою діяльності УЗА є сприяння формуванню та розвитку загальнонаціонального ринку зерна в Україні, а також, створення необхідних організаційних, економічних, правових та соціальних умов в інтересах розвитку бізнесових структур ринку зерна в Україні.

Ще новини

Зв'язатися з нами

© Асоціація
виробників, переробників та експортерів зерна
, 1997-2021.
При цитуванні і використанні будь-яких
матеріалів посилання на Українську зернову
асоціацію обов'язкове. При використанні в
інтернет обов'язкове так само гіперпосилання
на http://uga.ua Розробка сайту