Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

УЗА закликає підтримати петицію щодо компенсації аграріям втрат цьогорічного врожаю

Назад до всіх новин

Українська зернова асоціація закликає українських громадян підтримати петицію на сайті Президента України про необхідність розробки механізму та компенсації збитків українських сільськогосподарських виробників, які зазнали втрат врожаю в цьому році через несприятливі погодні умови. З цією метою, УЗА створила Петицію на сайті Президента України з проханням звернутися до Кабінету міністрів України з пропозицією розробити механізм та компенсувати збитки українським аграріям.

Підтримати петицію можна за цим посиланням: https://petition.president.gov.ua/petition/108066.

Цьогоріч склалася складна ситуація на ринку зернових, оскільки одні аграрії зазнали збитків через втрату врожаю, і таким чином не можуть виконати укладені ними раніше форвардні контракти на постачання зерна чи олійних культур. Інші учасники ринку через значне зростання цін на ринку зерна, недобросовісно маніпулюючи темою несприятливих погодних умов та не зазнавши насправді втрат врожаю, вирішили не виконувати укладені раніше форвардні контракти.

Така ситуація матиме вкрай негативні наслідки для всієї аграрної галузі. Масове невиконання форвардних контрактів виробниками перед покупцями призведе зменшення вже наступного року фінансування галузі, яке на сьогодні оцінюється на рівні $11-12 млрд. Окрім того, міжнародні компанії – покупці українського зерна при укладанні в майбутньому контрактів на постачання зерна закладатимуть в ціну ризики невиконання українськими виробниками контракту. За оцінками УЗА, українські аграрії через це недотримуватимуть до $400 млн. на рік тільки через закладення ризику в ціну українського зерна.

В довгостроковій перспективі зменшення фінансування аграріїв з боку покупців зерна, які традиційно забезпечують близько третини коштів на проведення аграріями посівної кампанії, призведе до падіння виробництва зерна в Україні та, відповідно, його експорту та валютних надходжень. Українська аграрна галузь, яка чи не єдина з поміж інших галузей розвинулася за час незалежності країни, втратить динаміку розвитку та зазнає стагнації. Економіка України теж зазнає значних втрат, оскільки сьогодні аграрна галузь забезпечує 40% експорту країни. Україна на світовому ринку втратить імідж надійного постачальника зерна та суб’єкта забезпечення продовольчої безпеки в світі.

Створення ефективного механізму компенсації втрат врожаю українськими аграріями через несприятливі кліматичні та погодні умови дозволить уникнути значних негативних наслідків по всьому ланцюгу постачання на ринку, допоможе їм виконати зобов’язання за контрактами, а також збереже за Україною репутацію надійного постачальника зерна у світі. І головне, збереже обсяги фінансування та залучення необхідних ресурсів для подальшого розвитку галузі та експорту.

На думку УЗА, держава повинна виконати свою соціальну функцію та підтримати таких аграріїв, що втратили врожай через несприятливі погодні умови. В перспективі ж потрібно запровадити страхування врожаїв від погодних та кліматичних катаклізмів. Це дозволить уникнути таких ситуацій в майбутньому.

Коротко

Ще новини

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту