Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

УЗА: заборона транспортування с/г техніки зашкодить збору врожаю

Назад до всіх новин

Українська зернова асоціація звернулася до уряду з проханням вирішити проблему, яка може спричинити критичні негативні наслідки для збору цьогорічного врожаю зернових та олійних культур. Аграрії опинилися в ситуації, коли їм фактично заборонено транспортувати сільськогосподарську техніку для збору врожаю як в денний, так і в темний час доби.

Як відомо, під час збору врожаю багато виробників сільськогосподарської продукції з метою збору та збереження врожаю повинні швидко перевезти сільськогосподарську техніку з одного місця виконання робіт до іншого. Вказані перевезення переважно здійснюються за допомогою спеціальної техніки (трал) на підставі належним чином оформлених дозволів на перевезення негабаритних вантажів (комбайнів).

Загрози для збору врожаю виникли у зв’язку з тим, що з 1 червня 2020 року «Укравтодор» заборонив рух великовагового транспорту (масою понад 24 тони і навантаженням на вісь більш ніж 7 тонн) автомобільними дорогами загальнодержавного значення в денну пору доби за температури понад 28°С. Така заборона поширюється, в тому числі, на транспортування сільськогосподарської техніки, призначеної для проведення сільськогосподарських робіт та збору врожаю. При цьому, рух габаритного та важковагового транспорту фактично заборонено в темну пору доби відповідно до п.15 «Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 р. № 30.

Ситуація, коли аграріям фактично заборонено транспортувати комбайни як в денну пору, так і в темну пору доби, призведе до вкрай негативних наслідків для збору врожаю та значних втрат урожаю зернових та олійних. В умовах, коли аграрний сектор забезпечує левову частку експорту та валютних надходжень до країни, а це $22,5 млрд. за результатами 2019 року, з яких експорт зернових та олійних минулого року склав $9,6 млрд, нормальний процес збору врожаю зернових та олійних є вкрай критичним чинником для економіки країни та стабільності її фінансової системи.

Тому, УЗА звернулася до уряду з проханням внести зміни у ч. 2 п.35 Постанови №879 «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування» та доповнити перелік транспортних засобів, на які не розповсюджуються обмеження або заборона руху в денну пору доби за температури повітря вище +28 С°, транспортними засобами, що здійснюють перевезення сільськогосподарської техніки, що використовується для збору вражаю сільськогосподарських культур, та які мають відповідний, належним чином оформлений дозвіл на перевезення негабаритних вантажів.

Ще новини

Зв'язатися з нами

© Асоціація
виробників, переробників та експортерів зерна
, 1997-2021.
При цитуванні і використанні будь-яких
матеріалів посилання на Українську зернову
асоціацію обов'язкове. При використанні в
інтернет обов'язкове так само гіперпосилання
на http://uga.ua Розробка сайту