Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Урожай в поточному сезоні може сягнути 96,25 млн т зернових та олійних

Назад до всіх новин

Українська зернова асоціація в квітневому прогнозі оцінює потенційний врожай в цьому році близько 96 млн. т зернових та олійних. Цьому сприяють добра перезимівля озимих культур та сприятливі погоді умови протягом  весняних місяців.    

Українська зернова асоціація у своєму  квітневому прогнозі оцінює можливий майбутній врожай зернових та олійних культур цього року в 96,25 млн. т (минулого року врожай склав трохи більше 84 млн. т). Цьому сприяли добра перезимівля всіх озимих культур та сприятливі погодні умови як для проведення весняної посівної кампанії, так і подальшого росту та вегетації культур. Якщо погодні умови й надалі будуть сприятливими до отримання врожаю, то цього року Україна отримає один з кращих врожаїв. Експорт в новому сезоні може сягнути 59,8 млн т зернових та олійних, тоді як в поточному сезоні за прогнозом УЗА він складе близько 46,8 млн т.

Так, УЗА оцінює майбутній врожай пшениці – на рівні 27,7 млн. т (в 2020/2021 МР – 25,3 млн т). При цьому оцінка експорту пшениці в новому 2021/2022 МР склала 21 млн. т. Щодо поточного сезону, то УЗА знизила показник експорту пшениці з України на 1,5 млн т з 17,5 млн т (домовлених в рамках Меморандуму між профільним міністерством та учасниками ринку) – до 16 млн т через кон’юнктуру світового ринку.

Щодо показника прогнозу врожаю кукурудзи, то цьогоріч він може скласти 35,5 млн. т (в 2020/2021 МР – 30 млн т), а експорт в новому сезоні може сягнути 30 млн. т. В поточному ж сезоні експорт кукурудзи не перевищить 22 млн. т. Як відомо, на початку цього року, учасники ринку та профільне міністерство домовилися в рамках Меморандуму про граничний обсяг експорту кукурудзи на рівні 24 млн т.

Врожай ячменю в цьому році за оцінками УЗА може скласти 8,2 млн. т (в 2020/2021 МР – 8 млн т), а експорт 4,2 млн т, що відповідає прогнозному показнику й поточного сезону.

Урожай соняшнику прогнозується на рівні 16,56 млн т (в той час як минулого року він склав всього 12,9 млн. т) і цей показник співмірний з 2019/2020 МР, коли урожай соняшника сягнув 16,3 млн. т. Варто відзначити, що Україна левову частку соняшнику 98,5-99% переробляє на олію.

Українські аграрії продовжують проведення весняної посівної і вже засіяли близько 30% від прогнозованих 7,5 млн. га під ярими культурами. За даними метеорологів нещодавні опади майже по всій території країни покращили зволоженість ґрунту для сівби та зростання ярих культур.

Нагадаємо, що українські аграрний сектор, який за рахунок експорту забезпечує близько 40% валютних надходжень країни є запорукою для економічної стабільності країни. Окрім того,  Україна сьогодні є важливим глобальним гравцем ринку зернових та одним із ключових суб’єктів забезпечення продовольчої безпеки у світі і приєдналася до групи 20 країн, які взяли на себе зобов’язання не обмежувати експорт продовольства в умовах пандемії та карантинних обмежень.

УЗА неодноразово наголошувала, що жодних передумов для обмеження експорту зернових з України немає. Ми споживаємо всередині країни не більше 30-35% від загального обсягу виробництва зерна, а решту ми зобов’язані експортувати. Адже це забезпечує доходи аграріям та розвиток галузі, доходи бюджету та притік твердої валюти в країну. 

Детально ознайомитись з балансов ви можете за посиланням: http://uga.ua

Ще новини

Зв'язатися з нами

© Асоціація
виробників, переробників та експортерів зерна
, 1997-2021.
При цитуванні і використанні будь-яких
матеріалів посилання на Українську зернову
асоціацію обов'язкове. При використанні в
інтернет обов'язкове так само гіперпосилання
на http://uga.ua Розробка сайту