Потенціал річкових перевезень зернових вантажів внутрішніми водними шляхами України в даний час складає 15,6 млн. т. в рік, проте він не може бути реалізований в повній мірі, оскільки річковий транспорт поки програє конкуренцію автомобільному і залізничному. Цей факт 22 серпня в своїй доповіді на аграрно-логістичному форумі “Дніпро-Дунай-Чорне море» в Миколаєві зазначив генеральний директор СП «Нібулон» Олексій Вадатурський.
«Річковий транспорт поки неконкурентний авто- і ж/д транспорту. Він найповільніший і в існуючих реаліях, за відсутності днопоглиблення і при завантаженості судів не більше ніж на 65%, річкові перевезення виходять дорожче, ніж залізничні. Але якщо системно проводити роботи з днопоглиблення українських річок і звільнити річкові перевезення від оподаткування, то при поточній вартості ж/д перевезень 208 грн/т (з ПДВ) річкові перевезення будуть на 25 грн/т дешевше », – сказав гендиректор «Нібулону».
При цьому О. Вадатурський підкреслив, що розвиток річкової логістики життєво необхідно Україні, оскільки в поточних економічних реаліях держава вже не може «утримувати« Укрзалізницю » і працювати на її прибутковість».
«Глибина Дніпра повинна бути 3,65 м, насправді ж сьогодні вона становить 2,9 м, а місцями, в напрямку Білорусії, доходить до 0,6 м. Нам життєво необхідно проводити днопоглиблення, але реальні роботи державою досі не ведуться, хоча в різні часи президентами України було підписано 2 меморандуми на днопоглиблення Дніпра », – сказав доповідач.
Ще однією проблемою, додав О. Вадатурський, є те, що річковий флот виведений за межі України і в даний час його «фактично немає».
«З 1990 р по 2013 р чисельність українського річкового флоту скоротилася з 29,2 тис. од. до лише 635 од. А за даними на 2018 р кількість суховантажних суден і барж в Україні склало 447 од., З яких 42 знаходяться у власності СП «Нібулон», – сказав він.
«Тим не менше, ми розраховуємо, що до 2020 рр. даний показник зросте до 1288 од. », – додав О. Вадатурський.
© Асоціація виробників,
переробників та експортерів зерна, 1997-2025.
При цитуванні і використанні будь-яких матеріалів
посилання на Українську зернову асоціацію обов'язкове.
При використанні в інтернет обов'язкове так само
гіперпосилання на https://uga.ua
Розробка сайту
Для реєстрації на сайті зверніться, будь ласка, до адміністрації УЗА admin@uga.ua