Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Агрометеорологічні умови для завершення вегетації пізніх культур складалися задовільно – Укргідрометеоцентр

Назад до всіх новин

Внаслідок дощів, які спостерігалися в Україні впродовж другої декади серпня, агрометеорологічні умови для завершення вегетації пізніх сільськогосподарських культур складалися задовільно. Про це йдеться в декадному огляді Укргідрометеоцентру, опублікованому на сайті АПК-Інформ.

«Це було забезпечено достатнім, у багатьох районах оптимальним рівнем вологи в ґрунті, що продовжило період вегетації пізніх культур, зокрема соняшнику та кукурудзи», – пояснили експерти.

В окремих районах західних та центральних областей, де спостерігалися сильні дощі та зливи, відмічалося перезволоження верхніх шарів ґрунту, що ускладнювало збирання урожаю та проведення інших польових робіт.

Одночасно, за даними метеорологів, складалися добрі умови для накопичення продуктивних вологозапасів ґрунту на площах, призначених під сівбу озимих культур (перш за все озимого ріпаку – найбільш ранньої озимої культури) під урожай 2023 р. Так, вміст вологи в орному шарі ґрунту на площах, призначених для сівби озимини, станом на 20 серпня в середньому в півтора раза перевищував минулорічні показники.

«Малосприятливі агрометеорологічні умови для закінчення вегетації пізніх культур та вологонакопичення під сівбу озимини урожаю-2023 переважали в більшості східних та південних областей країни, де утримувалася більш спекотна, ніж у західних та північних областях погода, дощі частіше відмічалися у вигляді локальних малоефективних злив, часто в супроводі шквалів та гроз. Часом спостерігалися суховійні явища, відповідно створювалися несприятливі умови для накопичення продуктивної вологи в ґрунті на площах, призначених під посів озимих культур урожаю наступного року», – повідомили в Укргідрометеоцентрі.

Отже, за спостереженнями метеостанцій, фазовий розвиток сільськогосподарських культур в основному відбувався в строки, наближені до середніх багаторічних, та дещо раніше.

https://www.apk-inform.com

Ще новини

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту