Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

УЗА просить уряд продовжити на 2 місяці бронювання працівників агросектору

Назад до всіх новин

УЗА звернулася до глави Уряду України Дениса Шмигаля та урядовців з проханням ініціювати впровадження чітких змін у процедурі бронювання працівників та продовження дії бронювання раніше зарезервованих працівників агросфери ще на 2 місяці без необхідності повторного погодження Міністерством оборони України.

Нагадаємо, що раніше, 7 вересня цього року, Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 3 березня 2022 р. № 194» №1002 було продовжено чинні бронювань на 2 місяці без необхідності повторного погодження Міністерством оборони України. Асоціація вдячна представникам Уряду за таке важливе для роботи економіки рішення. В подальшому, такі продовження дії бронювань були пролонговані, що дало змогу урядовцям напрацювати процедуру зміни алгоритму бронювання.

На жаль, наразі досі аграрна галузь очікує критерії для підприємств, що підпадають під статус критичних для аграрної галузі, національної економіки чи окремого регіону. Беручи до уваги оптимістичний сценарій, за якого необхідні зміни до законодавства будуть прийняті протягом кількох тижнів, та часу, необхідного для розгляду заявок на бронювання за нової процедури, отримання нових бронювань можливе не раніше квітня, в той же час чинні бронювання будуть завершуватися з середини лютого і, відповідно, робота більшості критичних для продовольчої та економічної безпеки держави підприємств опиниться під загрозою.

Ми всі усвідомлюємо відповідальність усіх учасників ланцюга постачання аграрного виробництва, які повинні функціонувати, щоб безперебійно постачати продовольство, та мають обов’язок підготувати та провести посівну кампанію навесні. Для входження аграрних виробників у весняний період необхідні чіткі норми та реальні можливості забронювати працівників.

Аграрії забезпечують населення та підрозділи збройних сил продовольством, окрім того аграрний сектор сьогодні є чи не єдиною галуззю, яка експортує свою продукцію та забезпечує притік валюти в країну. Економіка повинна працювати, адже це – робочі місця та сплата податків.

Функціонування підприємств можливе, виключно, за мінімальної впевненості, що будуть працівники, та керівники, які щоденно працюють та організовують роботу. Працюючий аграрний сектор, це, не тільки обігові кошти, а для аграріїв – наступні весняні польові роботи, а й десятки мільярдів доларів надходжень до державного і місцевих бюджетів, які нам дуже потрібні. І врешті-решт, розвиток аграрного сектору, зміцнення його позицій як одного з ключових гарантів національної і світової продовольчої безпеки – стратегічні завдання, які визначені Планом відновлення України.

Люди – це найвища цінність, а кваліфіковані кадри – нагальна необхідність для сільськогосподарських підприємств. Якщо буде кому працювати в агросекторі – з хлібом буде не лише Україна, а й багато людей в світі.

Протягом останніх місяців питання бронювання військовозобов’язаних є одним із ключових у роботі підприємств, які є критично важливими для функціонування національної економіки. Ризики втрати критичного для роботи підприємств персоналу є надзвичайно високими, а недосконалість процедури надання бронювання та постійні затримки у наданні таких бронювань навіть у випадку виконання усіх умов, передбачених законодавством, часто змушують підприємства скорочувати виробництво та фактично зупиняти свою роботу та будь-які інвестиції.

УЗА неодноразово наголошувала на необхідності створення простої та зрозумілої процедури отримання таких бронювань та терміновому удосконаленні законодавства.

Компанії-члени УЗА максимально допомагають Збройним Силам України, своєчасно сплачують податки, передають гуманітарну допомогу та забезпечують армію всім необхідним, в тому числі, транспортом. Проте задля забезпечення продовольчої, медичної та фінансової безпеки та інших критичних сфер функціонування економіки в цей складний час підприємствам потрібно мати гарантії від держави щодо можливості їхнього функціонування, а для цього потрібно мати як всі необхідні матеріальні ресурси, так і кваліфікованих працівників.

УЗА сподівається на врахування позиції зернової галузі в питанні бронювання та впровадженні чітких змін у процедурі бронювання працівників, а також щодо продовження дії бронювання раніше зарезервованих працівників агросфери ще на 2 місяці без необхідності повторного погодження Міністерством оборони України.

Коротко

Ще новини

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту