Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

УЗА докладає зусиль на міжнародному рівні для відновлення експорту українського зерна

Назад до всіх новин

Українська зернова асоціація активно працює з міжнародними партнерами та організаціями для розблокування експорту українського зерна через чорноморські порти України.

14-15 червня 2022 року президент УЗА Микола Горбачьов під час візиту до Риму мав низку зустрічей в авторитетних міжнародних організаціях для просування питання деблокування українських портів та відновлення експорту українського зерна. Президент УЗА проінформував міжнародні організації про стан справ в зерновій галузі України, проблеми через війну росії з Україною та злочини росіян, зокрема й щодо знищення зернової інфраструктури та крадіжок зерна.

14 червня Микола Горбачьов зустрівся з представниками Всесвітньої продовольчої програми ООН (World Food Program), на якій обговорили важливість України як гаранта продовольчої безпеки світу. Адже Україна забезпечує більше половини постачання пшениці в рамках програм допомоги різним країнам, які надає Всесвітня продовольча програма ООН. Тому в цій організації добре розуміють всі ризики та загрози, які створює блокада росіянами українських портів та припинення експорту українського зерна для глобальної продовольчої безпеки.

З боку Всесвітня продовольча програма ООН  в зустрічі взяли участь директор з постачання Алекс Маріанеллі, керівник закупок департаменту постачання Коньїт Кідане, керівник морських перевезень департаменту постачання Даніел Столк, спеціаліст по логістиці Олег Маслюков. Також в зустрічі брав участь старший економіст Інвестиційного центру ФАО Дмитро Приходько.

15 червня президент УЗА мав зустріч в штаб-квартирі ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) в Римі. В зустрічі зокрема взяли участь: директор Управління з надзвичайних ситуацій та стійкості до зовнішніх факторів ФАО Рейн Полсен, директор Інвестиційного Центру ФАО Мохамед Мансурі та старший економіст Інвестиційного Центру ФАО Дмитро Приходько, директор відділу торгівлі та ринків Бубакер Бен Белхасен та інші.

Дмитро Приходько на зустрічі відзначив ефективну співпрацю ФАО та УЗА задля розвитку зернової галузі України та згадав низку успішно реалізованих проектів УЗА та ФАО за підтримки ЄБРР. До 2018 року було налагоджено політичний діалог, який допоміг в залученні понад $1 млрд приватних інвестицій у виробництво зерна, потужності зберігання та експортну інфраструктуру, завдяки скасуванню експортних обмежень, ринковій дерегуляції та розширенню доступу на експортні ринки. Дмитро Приходько також відзначив успішні проекти з розробки Рекомендацій з організації роботи елеваторів в умовах пандемії COVID-19 та Механізму банківської гарантії для форвардних контрактів на зерновому ринку. Зараз спільна робота сконцентрована на оцінці збитків та втрат зернового сектору від російської агресії.

На зустрічах Микола Горбачьов підкреслив, що єдиним ефективним рішенням для світу для відновлення експорту українського зерна є де блокада українських портів через спеціальну операцію ВМС міжнародної коаліції союзників. Такий досвід проведення операцій для захисту міжнародного судноплавства є – це операція союзників в Аденській затоці. Відновлення експорту українського зерна дозволить уникнути глобального голоду, заворушень, нових війн та масової міграції населення і, як наслідок, ще більшого падіння економіки та дефіциту продовольства.

 

 

Ще новини

Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2023.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту