Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

У 2021 році на тлі рекордного врожаю очікується скорочення запасів зернових в світі

Назад до всіх новин

За останніми даними ФАО, в 2021 році обсяг виробництва зернових складе рекордні 2 800 млн тонн (включаючи рис в шліфованому вигляді), що на 1,1 відсотки більше, ніж на кінець 2020 року. Однак навіть на такому рівні виробництво не зможе повністю покрити обсяг споживання, очікуваний в сезоні 2021-2022 років, що призведе до скорочення запасів зернових в світі.

В результаті поліпшення видів на урожай пшениці і фуражних зернових прогноз по виробництву зернових в світі був підвищений на 12,1 млн т (0,4 відсотки) порівняно з вересневими показниками, причому основний обсяг приросту припав на частку пшениці. Згідно з останнім прогнозом ФАО, обсяг виробництва пшениці складе 776,7 млн ​​тонн, що на 7,2 млн тонн вище, ніж очікувалося у вересні, і відповідає обсягу виробництва в 2020 році. Перегляд у бік підвищення в основному обумовлений очікуваннями більш високим урожаєм в деяких регіонах Східної Європи, де погодні умови сприяли його розвитку на протязі всього сезону, а також більш значними, ніж прогнозувалося раніше, посівними площами на Україні. Прогноз за обсягом виробництва пшениці в Австралії також було підвищено з урахуванням сталих в країні сприятливих погодних умов і що очікується високий врожй, при цьому в Канаді, де за підсумками 2021 року очікується значне падіння, скоректований у бік підвищення на увазі деякого поліпшення видів на урожай. Цей приріст дозволив з лишком компенсувати зниження прогнозу за обсягом виробництва пшениці в Російській Федерації, де урожай озимих виявився нижче початкових очікувань внаслідок посушливих погодних умов.

Прогноз за обсягом виробництва фуражних зернових в світі в 2021 році також був підвищений на 4,3 млн тонн у порівнянні з рівнем вересня і тепер становить 1 504 млн тонн, що на 1,6 відсотки вище, ніж роком раніше. Підвищення прогнозу в цьому місяці в основному обумовлено очікуваним вищим урожаєм ячменю і сорго. З огляду на поліпшення видів на урожай, перш за все в Австралії, прогноз за обсягом виробництва ячменю в світі був підвищений на 1,9 млн тонн до 149,3 млн тонн, однак навіть на такому рівні він все ще на 6,7 відсотки нижче, ніж в 2020 році. Прогноз за обсягом виробництва сорго в світі також був підвищений, але відносно помірно: очікується, що в 2021 році обсяг виробництва цієї культури в цілому складе 65,2 млн тонн, що на 7,6 відсотки вище, ніж роком раніше, причому перегляд в порівнянні з рівнем минулого місяця в основному обумовлений переоцінкою в бік збільшення посівних площ під сорго в Сполучених Штатах Америки (США). Прогноз щодо обсягу виробництва кукурудзи в світі зберігся на практично незмінному рівні і складає 1 192 млн тонн, що на 3,0 відсотка вище, ніж в попередньому році. Перегляд у бік підвищення прогнозу за обсягом виробництва в США, обумовлений очікуваним вищим урожаєм в східних штатах, було нівельовано зниженням прогнозів по Європейському союзу (ЄС), де посушливі погодні умови, що встановилися в східноєвропейських країнах, привели до зниження видів на урожай. Прогноз ФАО щодо виробництва рису в світі в 2021 році збільшено на 617 000 тон до 520 млн тонн (в обрушеному еквіваленті), що на 1,3 відсотки вище рекордного показника 2020 року. Поточний перегляд в основному обумовлений більш оптимістичними очікуваннями щодо основного врожаю в Індії, хоча менша інтенсивність посух і повеней також привела до підвищення прогнозу по Китаю (материкового) і Таїланду. Разом з тим, види на врожай в Пакистані і Малі були знижені через затримки з початком посівної, обумовлених нестачею води, а в разі Малі – погіршенням ситуації з продовольчою безпекою в цілому. У Сполучених Штатах Америки площа неврожайних земель може виявитися вище початкових прогнозів, що призвело до подальшого зниження очікувань за обсягом виробництва цієї культури.

Більш детально: http://www.fao.org

Ще новини

Зв'язатися з нами

© Асоціація
виробників, переробників та експортерів зерна
, 1997-2021.
При цитуванні і використанні будь-яких
матеріалів посилання на Українську зернову
асоціацію обов'язкове. При використанні в
інтернет обов'язкове так само гіперпосилання
на http://uga.ua Розробка сайту