Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

росія мусить припинити «гратися» з глобальним голодом – глава МЗС Франції

Назад до всіх новин

Міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна заявила, що росія повинна припинити блокування українських портів, адже це може призвести до голоду у світі.

Про це Колонна сказала журналістам у Люксембурзі на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, передає Укрінформ.

“росія мусить припинити гратися зі світовим голодом”, – зазначила очільниця зовнішньополітичного відомства Франції. Вона також наголосила, що “росія повинна припинити блокування українських портів і руйнування інфраструктури зберігання в Україні”.

За словами міністра, Франція рішуче підтримує зусилля генерального секретаря ООН і особливу роль Туреччини у пошуку домовленості, аби уможливити експорт зерна з України через Чорне море.

“Є дуже багато ризиків, що українське зерно залишиться заблокованим, це небезпечно для стабільності у світі”, – підкреслила Колонна.

Вона зазначила, що питання розблокування експорту українських зернових буде в центрі переговорів міністрів закордонних справ ЄС.

24 лютого росія розпочала повномасштабне військове вторгнення в Україну. Унаслідок бойових дій в українських портах заблоковано понад 20 млн тонн зерна, значна частина якого призначалася для Всесвітньої продовольчої програми ООН.

Євросоюз створив так звані “коридори солідарності” для вивезення українського зерна суходолом, з використанням залізничного, автомобільного транспорту та внутрішніх водних шляхів, але ці надзвичайні заходи не можуть у повному обсязі розв’язати проблему. ЄС підтримує зусилля ООН з пошуку шляхів розблокування українських портів та поновлення торговельного судноплавства у Чорному морі.

https://www.ukrinform.ua

Коротко

Ще новини

Зв'язатися з нами

© Асоціація
виробників, переробників та експортерів зерна
, 1997-2022.
При цитуванні і використанні будь-яких
матеріалів посилання на Українську зернову
асоціацію обов'язкове. При використанні в
інтернет обов'язкове так само гіперпосилання
на http://uga.ua Розробка сайту