Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Польське міністерство передумало забороняти транзит українського зерна

Назад до всіх новин

Міністерство сільського господарства та розвитку села Республіки Польща не зверталося до уряду із заявою про призупинення транзиту української сільгосппродукції.

Про це йдеться у повідомленні міністерства за результатами переговорів міністра Чеслава Сєкерського з представниками протестуючих фермерів, які відбулись у ніч на 3 квітня 2024 року.

У міністерстві зазначили, що підписані в Ясьонці домовленості між протестувальниками та урядом значною мірою реалізовані. Зокрема, йдеться про п’ять пунктів, які стосуються «зеленої угоди», зернових субсидій, а також збереження податків на рівні 2023 року. Крім того, зберігається ембарго на ввезення з України зернових, кукурудзи, ріпаку, соняшнику, борошна, висівок, шроту та макухи.

«З огляду на те, що українська сторона оголосила про мінімізацію транзиту своєї сільськогосподарської продукції через територію Польщі з квітня по червень цього року, Міністерство сільського господарства не зверталося з проханням про припинення транзиту української сільськогосподарської продукції через територію Польщі», — говориться у повідомленні.

У міністерстві підкреслили, що виконують вимоги та домовленості з представниками аграріїв-мітингувальників. Як зазначив Чеслав Секерський, низка заходів потребує багатьох міжміністерських домовленостей та спеціальних процедур, що розширює реалізацію домовленостей.

Група польських фермерів провела ніч у будівлі Міністерства сільського господарства після невдалих розмов із його керівництвом, тепер вони хочуть зустрічі з прем’єром Дональдом Туском, пише RMF24. Протестувальники звинувачують уряд у невиконанні домовленостей у Ясьонці.

«Переговори не принесли очікуваних результатів. Міністра Секерського приперли до стіни, тому що все залежить від прем’єр-міністра Дональда Туска, якому байдуже до голосу фермерів, які чекають конкретики», — сказав голова Незалежної самоврядної профспілки індивідуальних фермерів «Солідарність» (NSZZ Rolników Indywidualnych «Solidarność») Томаш Обшанський.

Зранку перед штаб-квартирою міністерства залишалась невелика група фермерів. До Варшави прямують фермери з інших частин Польщі, запевнили ті, хто вимагає зустрічі з Туском. Однак невідомо, наскільки це велика група.

Профспілка фермерів і аграрних організацій дистанціювалась від цієї акції протесту.

https://agroportal.ua

Коротко

Ще новини

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту