Зв'язатися з нами
Search
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
Search in comments
Filter by Custom Post Type

/ Реєстрація

Площі весняної сівби в Україні будуть співставні з минулорічними – Сольський

Назад до всіх новин

Під час весняної посівної 2024 р. в Україні будуть засіяні приблизно такі ж площі, як і роком раніше (12,75 млн га), хоча, за найгіршого сценарію, вони можуть трохи зменшитися. Такий прогноз озвучив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський в інтерв’ю Reuters.

«Я не очікую кардинальних змін щодо посівних площ. Якщо вони будуть меншими, то це буде дуже незначне зменшення», – сказав М. Сольський.

Як нагадав міністр, минулої осені українські аграрії засіяли менші площі озимою пшеницею через несприятливі погодні умови. Так, під урожай 2024 р. озимою зерновою було засіяно 4,2 млн га проти близько 4,4 млн га роком раніше.

«Збільшення загальної посівної площі однозначно не буде. Я визнаю її скорочення, і відразу виникає питання, що тоді сіяти? У нас тільки три варіанти – соняшник, соя і кукурудза», – спрогнозував М. Сольський.

За його словами, фермери намагатимуться збільшити посівні площі сої, але серйозною перешкодою може стати брак високоякісного насіння олійної. Також міністр зазначив, що порівняно низькі ціни на насіння соняшнику та обов’язкова сівозміна не дозволять у майбутньому збільшити посівні площі цієї культури.

Також М. Сольський додав, що озима пшениця поки що пережила зиму без серйозних пошкоджень, але якість майбутнього врожаю наразі невідома. На його думку, брак коштів у аграріїв через війну та труднощі з експортом змусили їх економити та використовувати насіння пшениці нижчої якості.

«Є одна проблема – мені здається, що насіння в нас стає все гірше і гірше. Мені здається, що фермери економлять на насінні озимої пшениці і це одна з причин гіршої якості пшениці», – зауважив він.

https://www.apk-inform.com

Коротко

Ще новини

Благодійний фонд Зв'язатися з нами

© Всеукраинская общественная организация производителей, переработчиков и экспортеров зерна, 1997-2024.
При цитировании и использовании любых
материалов ссылка на Украинскую зерновую
ассоциацию обязательна.При использовании в
интернет обязательна так же гиперссылка
на http://uga-port.org.ua Розробка сайту